Home » Liga e Kampionëve » Atletico Madrid eliminon Leverkusenin

Atletico Madrid eliminon Leverkusenin

Atletico Madrid eliminon LeverkuseninAtletico Madrid është kualifikuar për në çerekfinale të Ligës së Kampionëve, pasi arriti të mposht Bayer Leverkusenin, pas ekzekutimit të penalltive, me rezultat 3:2.

Koha e rregullt e ndeshjes përfundoi 1:0, njëjtë pati përfunduar edhe në Gjermani.Golin e vetëm gjatë kohës së rregullt, e shënoi Mario Suarez në minutën e 27’.

Edhe pas vazhdimeve dy herë nga 15 minuta, rezultat mbeti i pandryshuar, dhe fituesi i këtij takimi, u deshtë të përcaktohej pas ekzekutimit të penalltive, dhe në penallti, skuadra e Diego Simeones, u tregua më e saktë, duke fituar 3:2.

Shpërndaje:
  • Postoje tek Kapsit
  • Bookmark tek RuajFaqet
  • Facebook
  • Digg
  • del.icio.us
  • TwitThis
  • Live
  • Postoje tek Ngjarjet
  • StumbleUpon
  • Technorati

Komentoni