Home » NBA » Atlanta, rekord pas rekordi

Atlanta, rekord pas rekordi

Atlanta, rekord pas rekordi

Atlanta Haws ka arritur fitoren e shtatë të njëpasnjëshme dhe bilancin e tyre më të mirë në ligë (10 fitore dhe 2 humbje) pasi mposhtën Miami Heat 105-90.

Cleveland Cavaliers ka humbur nga Washington Wizards, pavarësisht 34 pikëve nga LeBron James. Boston Celtics ka ndërprerë serinë negative prej dy humbjeve duke mposhtur Golden State Warriors.

Ndërsa Dirk Nowitzki shkëlqeu me 41 pikë në fitoren e Dallasit ndaj San Antonio Spurs.

Atlanta Hawks-Miami Heat 105-90
Atlanta: Johnson 30
Miami: Beasley 21

Orlando Magic-Oklahoma City 108-94
Orlando: Carter 18
Oklahoma City: Harden 24

Philadelphia 76ers-Charlotte Bobcats 86-84
Philadelphia: Iguodala 25
Charlotte: Jackson 26

Washington Wizards-Cleveland Cavaliers 108-91
Washington: Jamison 31
Cleveland: James 34

Boston Celtics-Golden State Warriors 109-95
Boston: Pierce 19
Golden State: Maggette 23

Milwaukee Bucks-New Jersey Nets 99-85
Milwaukee: Delfino 21
New Jersey: Douglas-Roberts 31

Minnesota Timberwolves-Houston Rockets 84-97
Minnesota: Jefferson 20
Houston: Scola 20

Memphis Grizzlies-Los Angeles Clippers 106-91
Memphis: Randolph 21
L.A. Clippers: B. Davis 23

Dallas Mavericks-San Antonio Spurs 99-94
Dallas: Nowitzki 41
San Antonio: Duncan 22

Portland Trail Blazers-Detroit Pistons 87-81
Portland: Roy 20
Detroit: Stuckey 21

Shpërndaje:
  • Postoje tek Kapsit
  • Bookmark tek RuajFaqet
  • Facebook
  • Digg
  • del.icio.us
  • TwitThis
  • Live
  • Postoje tek Ngjarjet
  • StumbleUpon
  • Technorati

Komentoni