Home » NBA » Atlanta e mund Bostonin

Atlanta e mund Bostonin

Baketbollistët e Atlanta Hawksit janë shumë të fortë, të cilën shënuan fitore me rezultat 102:96 kundër skuadrës së Boston Celticsit, në ligën NBA.

Basketbollisti Joe Johnson shënoi 36 pikë, të cilat kanë qenë edhe pikë kyqe që e ndihmuan Atlanta Hawksin për të shënuar fitore të madhe.

Jamal Crawford shënoi 17 pikë për Atlanta, që tash ka 24 fitore dhe 13 humbje, derisa Rajon Rondo shënoi 26 pikë dhe shtatë asistime dhe Paul Pierce shënoi 19 pikë dhe tetë kërcime për Bostonin. Kjo është humbja e tretë radhazi e Bostonit nga skuadra e Atlanta Hawksit.

Shpërndaje:
  • Postoje tek Kapsit
  • Bookmark tek RuajFaqet
  • Facebook
  • Digg
  • del.icio.us
  • TwitThis
  • Live
  • Postoje tek Ngjarjet
  • StumbleUpon
  • Technorati

Komentoni