Home » Futboll » Arsene Wenger: Szczesny mbetet numri 1

Arsene Wenger: Szczesny mbetet numri 1

 Arsene Wenger: Szczesny mbetet numri 1Arsene Wenger thotë se Wojciech Szczesny mbetet zgjedhja e tij e parë, edhe pse është i ngazëllyer me formën që po tregon David Ospina.

“David Ospina ka pasur kohë të adaptohet pasi ai ishte i lënduar kur erdhi”, ka thënë Wenger, transmeton Telegrafi.

“Gjatë kësaj kohe ne pamë vendosmërinë, fokusin dhe kualitetet e tij. Ai është në luftë me Wojciech Szczesny për të qenë startues për momentin”.

“Wojciech është numri 1, por David ka luajtur së fundmi. A mund ta mbajë fanellën në ndeshjet e ardhshme? Për këtë do të vendosim”.

“Nuk e harroj as Emiliano Martinez, të cilin e vlerësoj lartë. Ne kemi tre portierë të klasit të cilët luftojnë për atë se kush do të luajë”, ka shtuar francezi.

Shpërndaje:
  • Postoje tek Kapsit
  • Bookmark tek RuajFaqet
  • Facebook
  • Digg
  • del.icio.us
  • TwitThis
  • Live
  • Postoje tek Ngjarjet
  • StumbleUpon
  • Technorati

Komentoni