Home » Kampionati Anglez » Arsenali mrekulloi kundër Aston Villas

Arsenali mrekulloi kundër Aston Villas

Skuadra e futbollit Arsenalit ka mrekulluar me lojë në derbin e javës, duke e deklasuar me rezultat 3:0 Aston Villan.

Arsenali ishte shumë më i mirë, duke vepruar rrjedhshëm në lojë në javën e 19-të të premierligës angleze. Fabregas ka qenë sikur në ditët më të mira, duke shkëlqyer me dy gola kundër rivalit. Pjesa e parë ndeshjes ndërmjet këtyre skuadrave ka përfunduar pa gola (0:0).

Në pjesën e dytë të ndeshjes ndryshuan gjërat në fushë dhe filloi Arsenali me lojë të furishme, duke shkatërruar çdo gjë që kishte para vetes. Fabregas doli në skenë në minutën e 65-të, duke sjellë në epërsi skuadrën e Arsenalit.

Në minutën e 81-të, sërish Fabregas ka shënuar për rezultatin 2:0. Kur pritej Aston Villa ta zvogëlojë epërsinë apo thënë më mirë edhe të shënojë golin e nderit, ndodhi e kundërta. Arsenali udhëhoq me rezultat 3:0 falë golit te Diabyt. Më këtë rezultat (3:0) përfundoi edhe ndeshja, duke e kthyer Aston Villan të turpëruar nga kjo humbje katastrofë.