Home » Kampionati Anglez » Arsenali e mundi Boltonin

Arsenali e mundi Boltonin

Futbollistët e Arsenalit e ka përnjimend që të luftojnë për titullin e kampionit në premierligë. Ata e dëshmuan me fitoren si mysafirë me rezultat 2:0 kundër Boltonit mjaft të fortë.

Arsenali luajti më mirë që nga pjesa e parë e ndeshjes dhe kjo dha edhe rezultatin e duhur, pra arkëtimin e tri pikëve që e fusin në valle për titull të kampionit. Më të merituarit për fitoren e Arsenalit janë futbollistët Fàbregas që shënoi në minutën e 28-të dhe Merida në atë të 78-të.

Më këto tri pikë të fittuara Arsenali renditet i treti në tabelë me 45 pikë ose tri më pak se lideri, Chelsea. Skuadra e Arsenalit ka edhe një ndeshje më pak dhe kjo dëshmon se është skuadra më serioze për titullin e kampionit.

Rezultatet

Everton-Manchester City 2:0

Wolves- Wigan 0:2

Tottenham – Hull City 0:0

Stoke – Liverpool 1:1

Manchester United – Burnley 3:0

Chelsea – Sunderland 7:2

Bolton – Arsenal 0:2

Blackburn – Fulham 2:0

Aston Villa – West Ham 0:0

1. Chelsea 21 15 3 3 52:18 48

2. Manchester United 22 15 2 5 49:19 47

3. Arsenal 21 14 3 4 55:23 45

4. Tottenham 21 11 5 5 42:22 38

5. Manchester City 21 10 8 3 42:30 38

6. Aston Villa 21 10 6 5 29:18 36

7. Liverpool 21 10 4 7 38:26 34

8. Birmingham City 21 9 6 6 21:19 33

9. Fulham 21 7 6 8 26:24 27

10. Everton 21 6 8 7 30:34 26

11. Stoke 21 6 7 8 19:26 25

12. Blackburn 22 6 6 10 23:39 24

13. Sunderland 21 6 5 10 30:38 23

14. Wigan 20 6 4 10 23:44 22

15. Burnley 21 5 5 11 22:43 20

16. West Ham 21 4 7 10 28:37 19

17. Wolves 21 5 4 12 17:38 19

18. Hull 21 4 7 10 20:42 19

19. Bolton 19 4 6 9 26:38 18

20. Portsmouth 20 4 2 14 18:32 14

Shpërndaje:
  • Postoje tek Kapsit
  • Bookmark tek RuajFaqet
  • Facebook
  • Digg
  • del.icio.us
  • TwitThis
  • Live
  • Postoje tek Ngjarjet
  • StumbleUpon
  • Technorati
Etiketat: ,

Komentoni