Home » Futboll » Arsenal e United duhet t’i thyejnë bankat për Lewandowskin

Arsenal e United duhet t’i thyejnë bankat për Lewandowskin

Arsenal e United duhet t’i thyejnë bankat për LewandowskinDietmar Hamann, ish anëtari i Bayern Munichut, ka këshilluar Arsenalit dhe Manchester Unitedin që ta blejnë sulmuesin polak, Robert Lewandowski.

Robert Lewandowski nuk po arrin ta gjejë vetën te Bayern Munich, ku ishte transferuar gjatë verës së shkuar nga Borussia Dortmund.

Por, Dietmar Hamann, ish anëtari i Bayern Munichut, mendon se polaku është lojtar i përkryer për Premierligë.

Madje, ai ka këshilluar Arsenalin, Liverpoolin dhe Manchester Unitedin që ta blejnë Lewandowskin.

“Në këtë momente, Liverpooli, Arsenlai dhe Man Utd duhet të nisin misionin për transferimin e Lewandowskit, pasi është i ‘gatuar’ për ta”, thotë Hamann.

“Ai erdhi në Bayern Munich si lojtar i lirë, por nëse ka ndonjë mundësi për ta transferua, unë do ta kisha thyer bankën për të, sepse mendoj se ai është numri 9 më i miri në Botë”, ka theksuar ai.

Hamann beson se Lewandowskin do ta ketë vështir të përshtatet në Bayern Munich, pasi nuk i përshtatet lojës së Pep Guardiolas.

Shpërndaje:
  • Postoje tek Kapsit
  • Bookmark tek RuajFaqet
  • Facebook
  • Digg
  • del.icio.us
  • TwitThis
  • Live
  • Postoje tek Ngjarjet
  • StumbleUpon
  • Technorati

Komentoni