Home » Xhudo » Anton Cena prej Kosovës në Shqipëri

Anton Cena prej Kosovës në Shqipëri

CenaAnton Cena nga Republika e Kosovës do jetë në fanellën e kombëtares së Shqipërisë në xhudo për veteranë në Kampionatin Evropian që do të mbahet në Lignano të Italisë.

“Jam i lumtur që në flamurin kombëtar do të jem në evropian për veteran. Të shtunën mbahet kampionati evropian dhe jam i përgatitur për këtë sfidë”, tha Cena, para nisjes për në Itali.

Cena është i treti në botëror dhe në evropian dhe tashmë në Itali mëton rezultate edhe më të mira dhe të fitojë medalje me flamurin e Shqipërisë.

”Falënderoj sponsorin e përgjithshëm PTK-në dhe kompaninë e sigurimeve ‘Siguria’ që ma mundësuan shkuarjen në këtë ngjarje të madhe sportive”, theksoi Cena.

Shpërndaje:
 • Postoje tek Kapsit
 • Bookmark tek RuajFaqet
 • Facebook
 • Digg
 • del.icio.us
 • TwitThis
 • Live
 • Postoje tek Ngjarjet
 • StumbleUpon
 • Technorati

8 Responses to " Anton Cena prej Kosovës në Shqipëri "

 1. une says:

  Me te vertet eshte kampione.Duhet te mburret Kosova qe ka nje njeri te tille.ka nje zemer shpiptari qe kontribone per atdhe te vet.

 2. Dardani says:

  Eshte i vetmi nga xhudistët Kosovar qe po e sfidon xhudon ne arenën ndërkombëtare nen flamurin tone kombëtar edhe pse i ka mbushur 46 vjet.Për çdo lëvdatë. Te lumtë Trajner, ne mburremi me ty…e pse mos te mburret edhe Kosova?

 3. RAGIP ALI BILGEN ISTANBUL says:

  iyi günlerde görüşmek dileğiyle.. çocuklara selam
  Ragip

  tungjatjeta

 4. Ragıp says:

  Ju jeni me të vërtetë krenar i njeriut Anton

  Shkoj : ragıp

 5. ragıp says:

  turku aq i fortë dhe trim. suksesi është i juaji.
  Shkoj : ragıp

 6. ragıp says:

  sen bütün övgülere layıksın yolun açık olsun anton..
  ragıp istanbul dan

 7. goni says:

  i forte je vetum vazhdo

 8. Anonime says:

  MPUQ TE MADHE I FORTE JE

Komentoni