Home » Europa League » Anderlechti eliminohet nga Europa Liga

Anderlechti eliminohet nga Europa Liga

Anderlechti eliminohet nga Europa LigaSkuadra belge e drejtuar nga kosovari Besnik Hasi është eliminuar nga gara e Europa Ligës, pasi u mposht nga Dinamo e Moskës me rezultat 3:1.

Anderlecht kaloi i pari në epërsi në minutën e 29-të me anë të Aleksandar Mitrovic. Ndërsa në pjesën e dytë rusët u rikthyen duke realizuar tri gola me anë të Alexey Kozlov (47’), Alexander Kokorin (64’) dhe Kevin Kuranyi (90).

Kujtojmë se takimi i parë i zhvilluar në Bruksel, kishte përfunduar me rezultat 0:0.

Shpërndaje:
  • Postoje tek Kapsit
  • Bookmark tek RuajFaqet
  • Facebook
  • Digg
  • del.icio.us
  • TwitThis
  • Live
  • Postoje tek Ngjarjet
  • StumbleUpon
  • Technorati

Komentoni