Home » Futboll » Ancelotti thotë se Juve nuk duhet të frikohet të shtunën

Ancelotti thotë se Juve nuk duhet të frikohet të shtunën

Carlo Ancelotti45Trajneri i Chelseat, Carlo Ancelotti, ka pranuar se kampioni i Italisë, Inter, është i frikshëm, mirëpo thotë që Juventusi nuk duhet t’ia ketë frikën në ndeshjen e të shtunës- Derby d’Italia.

“Interi është favorit (për titull), sepse ka një trajner të shkëlqyer dhe arrin të nxisë frikë te kundërshtarët. Nëse Juve frikësohet nga Nerazzurët, atëherë do të ‘skuqen’ në fund”, ka thënë trajneri i dikurshëm i Juventusit për La Stampa.

Për më shumë, Ancelotti ka thënë se i pëlqen Mario Balotelli dhe me gjithë dëshirë do të transferonte një lojtar si ai, dhe SuperMario do të luante në formacionin bazë të tij.

Shpërndaje:
  • Postoje tek Kapsit
  • Bookmark tek RuajFaqet
  • Facebook
  • Digg
  • del.icio.us
  • TwitThis
  • Live
  • Postoje tek Ngjarjet
  • StumbleUpon
  • Technorati

Komentoni