Home » Futboll » Ancelotti thot se Chelsea nuk ka nevojë për hargjime të janarit

Ancelotti thot se Chelsea nuk ka nevojë për hargjime të janarit

ancelotti_carlo1Menaxheri i Chelseat, Carlo Ancelotti, thotë se ai nuk ka nevojë të blejë në afatin kalimtar të janarit.

Chelsea ka fituar betejën ndaj FIFA për të anuluar ndalimin e transferimeve, por edhe pse do të humbasë lojtarët si Didier Drogba dhe Michael Essien në Kupën e Afrikës, italiani thotë se do të shohë drejt blerjeve të reja vetëm nëse ekipi i tij pëson lëndime.

“Të gjithë lojtarët janë në formë të mirë. Nëse mbeten të tillë, nuk do të nënshkruajmë me askënd”, ka thënë italiani.

Shpërndaje:
  • Postoje tek Kapsit
  • Bookmark tek RuajFaqet
  • Facebook
  • Digg
  • del.icio.us
  • TwitThis
  • Live
  • Postoje tek Ngjarjet
  • StumbleUpon
  • Technorati

Komentoni