Home » Futboll » Ancelotti i del në krah Ronaldos

Ancelotti i del në krah Ronaldos

ancelotti-i-del-n-euml-krah-ronaldos_hdTrajneri i Real Madridit, Carlo Ancelotti, thotë se Cristiano Ronaldo e meriton të fitojë “Topin e Artë” pas një viti fantastik me klubin në 2014-ën.

“Cristiano pati një vit fantastik. Kam folur shumë herë për të. Ishte një sezon i mrekullueshëm, fituam Ligën e Kampionëve dhe ai shënoi 17 gola në të”, ka thënë Ancelotti.

Edhe Ancelotti mund të fitojë një çmim në ceremoninë e sotme, pasi që është i nominuar për Trajnerin e Vitit së bashku me trajnerin e Gjermanisë, Joachim Low, dhe atë të Atleticos Diego Simeone./koha

Shpërndaje:
  • Postoje tek Kapsit
  • Bookmark tek RuajFaqet
  • Facebook
  • Digg
  • del.icio.us
  • TwitThis
  • Live
  • Postoje tek Ngjarjet
  • StumbleUpon
  • Technorati

Komentoni