Home » Kampionati Gjerman » Alushi pritet të jetë titullarë

Alushi pritet të jetë titullarë

Të premten do të nis edhe Liga e Dytë e Gjermanisë në futboll. Futbollisti shqiptar, Enis Alushi, që luan për Paderbornin pritet të jetë edhe titullar në ndeshjen e javës së 18-të (ora 18.00) përballë skuadrës së Fortunës nga Dyseldorfi.

Stinorin vjeshtor Paderborni e ka përfunduar në vendin e nëntë me 24 pikë, ndërsa rivali i tij, i treti me 30 pikë dhe me gjasa që të hyjë në elitën gjermane.

Alushi në pjesën vjeshtor vazhdimisht ka qenë standard po ashtu pritet edhe në pranverë të luajë rol vendimtarë më këtë skuadër.

Shpërndaje:
  • Postoje tek Kapsit
  • Bookmark tek RuajFaqet
  • Facebook
  • Digg
  • del.icio.us
  • TwitThis
  • Live
  • Postoje tek Ngjarjet
  • StumbleUpon
  • Technorati

Komentoni