Home » Kampionati Gjerman » Alushi me Paderbornin importojnë pikë

Alushi me Paderbornin importojnë pikë

2110v8lSkuadra e Paderbornit importoi një pikë domethënëse si udhëtues në ndeshjen me Ahlenin, në javën e 13-të të Ligës së Dytë të Gjermanisë në futboll.

Takimi përfundoi me rezultat të bardhë, (0:0), me gjithë përpjekjet e të dyja skuadrave që të shënojnë sa më parë në portën e njërës skuadër dhe palës tjetër.

Enis Alushi me sukses të plotë luajti 90 minuta në radhët e skuadrës së Paderbornit, duke dhënë kontribut të jashtëzakonshëm në këtë pikë të fituar dhe që ka vlera të mëdha.

Skuadra e Paderbornit radhitet në vendin e 10-të të tabelës së klasifikimit me 17 pikë të tubuara dhe me gjasa të mira që të luftojë për pjesën e epërme të tabelës.

Shpërndaje:
  • Postoje tek Kapsit
  • Bookmark tek RuajFaqet
  • Facebook
  • Digg
  • del.icio.us
  • TwitThis
  • Live
  • Postoje tek Ngjarjet
  • StumbleUpon
  • Technorati

Komentoni