Home » Formula 1 » Alonso: Ferrari do te jete skuadra ime e fundit

Alonso: Ferrari do te jete skuadra ime e fundit

“Kjo është 100 për qind skuadra ime e fundit. Vij më shumë i përgatitur seç isha kur shkova tek Renault”. Kështu është shprehur piloti i Ferrarit, Fernando Alonso.

“Jam i gatshëm për këtë sfidë të madhe, Ferrari është e njohur në të gjithë botën dhe duhet të fitojmë”, shtoi ai.
Më pas piloti spanjoll ka folur për zgjedhjen e Michael Schumacher. “Nëse ka marrë këtë vendim është sepse ndihet gati. Unë jam i kënaqur, për Formula 1 është diçka pozitive. Kthimi i Schumi bën vetëm mirë”.

Shpërndaje:
  • Postoje tek Kapsit
  • Bookmark tek RuajFaqet
  • Facebook
  • Digg
  • del.icio.us
  • TwitThis
  • Live
  • Postoje tek Ngjarjet
  • StumbleUpon
  • Technorati

Komentoni