Home » Formula 1 » Alonso: Dua titullin me Ferrarin

Alonso: Dua titullin me Ferrarin

alonsoFernando Alonso nis aventurën te Ferrari. Piloti spanjoll zbuloi menjëherë ambiciet për të ardhmen me “kokëkuqen”.

“Shpresoj që së bashku me Felipen të garojmë për fitimin e titullit botëror”, tha ai për tifozët.

“Dëshiroj që mbështetësit tanë në të gjithë botën të jenë krenarë për punën tonë”.

Në pistën e Valencias nuk munguan as momentet gazmore. Gjatë një xhiroje në pistë, Ferrari i Montexemolos ngeci në rërë, kur presidenti kërkoi t‘i afrohej tribunave me 30 mijë të pranishëm, ndërsa Masa dhe Alonso shpërthyen në të qeshura.

Shpërndaje:
  • Postoje tek Kapsit
  • Bookmark tek RuajFaqet
  • Facebook
  • Digg
  • del.icio.us
  • TwitThis
  • Live
  • Postoje tek Ngjarjet
  • StumbleUpon
  • Technorati

Komentoni