Home » Kampionati Botëror "Brazili 2014" » Algjeria kualifikohet në Botërorin 2010

Algjeria kualifikohet në Botërorin 2010

algjeriaKhartoum, 18 nëntor – Algjeria për herë të parë pas 24 vjetëve është kualifikuar në një kampionat botëror të futbollit.

Algjeria të mërkurën mbrëma në Sudan ka siguruar biletën për në botërorin “Afrikë e Jugut 2010”, pasi mposhti në barazh Egjiptin me 1:0. Antar Yahia (40) ka shënuar golin e fitores për Algjerinë në këtë ndeshje.

Për Algjerinë kjo është vetëm hera e tretë që është kualifikuar në një botëror të futbollit. Algjeria mori pjesë në botërorët e viteve 1982 dhe 1986./kohanet

Shpërndaje:
  • Postoje tek Kapsit
  • Bookmark tek RuajFaqet
  • Facebook
  • Digg
  • del.icio.us
  • TwitThis
  • Live
  • Postoje tek Ngjarjet
  • StumbleUpon
  • Technorati
Etiketat: , ,

Komentoni