Home » Futboll » Alex: CR7 ishte më i mirë se Messi në 2014

Alex: CR7 ishte më i mirë se Messi në 2014

alex-cr7-ishte-m-euml-i-mir-euml-se-messi-n-euml-2014_hdQendërmbrojtësi i Milanit, Alex, iu është bashkuar njerëzve që thonë se Cristiano Ronaldo e meriton Topin e Artë më shumë se rivalët e tij.

Portugezi pati një vit fantastik duke fituar me Los Blancos – Ligën e Kampionëve, Kupën e Mbretit, Superkupën e UEFA-s dhe Kupën e Botës për Klube.

Ai konkurron me Lionel Messin e Barcelonës dhe Manuel Neuerin e Bayern Munichut për çmimin e lojtarit më të mirë të vitit 2014.

“Mendoj se Cristiano është më i miri”, ka thënë Alex, transmeton Telegrafi.

“Ai pati një vit më të mirë se Lionel Messi”, ka shtuar braziliani.

Shpërndaje:
  • Postoje tek Kapsit
  • Bookmark tek RuajFaqet
  • Facebook
  • Digg
  • del.icio.us
  • TwitThis
  • Live
  • Postoje tek Ngjarjet
  • StumbleUpon
  • Technorati

Komentoni