Home » Futboll » Ajax-Juventus përballen në Europa Leagua

Ajax-Juventus përballen në Europa Leagua

europaleaguaNjëra nga përballjet me interesante të 16-të së finales së Europa Leagua në futboll padyshim do të jetë në mes Ajaxit nga Holanda dhe Juventusit nga Torino e Italisë.

Liverpooli i Anglisë ka punë më të lehtë me skuadrën rumune, Unirea. Werderi nuk e ka edhe aq lehtë pasi takohet me Twenten e Holandës. Edhe takimet tjera pritet të jenë interesante dhe rivalizuese. Ndeshjet e para zhvillohen më 18 shkurt, ndërsa ato të kthimit me 25 shkurt.

Rubin -Hapoel Tel-Aviv

Athletic-Anderlecht

Cøpenhagen-Marseille

Panathinaikos-Roma

Atlético Madrid-Galatasaray

Ajax-Juventus

Brugge-Valencia

Fulham-Shakhtar Donetsk

Liverpool-Unirea

Hamburger SV-PSV

Villarreal-Wolfsburg

Standard -Salzburg

Twente-Werder

Lille-Fenerbahçe

Everton-Sporting

Hertha-Benfica /botasot

Shpërndaje:
  • Postoje tek Kapsit
  • Bookmark tek RuajFaqet
  • Facebook
  • Digg
  • del.icio.us
  • TwitThis
  • Live
  • Postoje tek Ngjarjet
  • StumbleUpon
  • Technorati
Etiketat:

Komentoni