Home » Kampionati Italian » Adriano i pakënaqur me qëndrimin në stol

Adriano i pakënaqur me qëndrimin në stol

Sulmuesi brazilian Adriano është i pakënaqur me qëndrimin në stol në fitoren befasuese prej 1-0 të Romës në derbin e vikendit ndaj Interit.

Adriano shpresonte të del në fushë në Olimpico ndaj ish-klubit të tij, por në vend të tij u zgjodh Julio Baptista.

“Pse nuk luajtët? Nuk e di. Pyeteni trajneri, mos më pyetni mua”, ka thënë Adriano.

Por Ranieri ka dhënë një shpjegim logjik gjatë konferencës për shtyp.

“I thash Adrianos të nxehet dhe e pyeta nëse është i gatshëm, por ai më dha se nuk ishte nxehur aq shumë. Andaj kërkova nga Baptista dhe ai tha se ishte i gatshëm. Kur ka vetëm pak minuta të mbetura, këto vendime duhet t’i bëni brenda sekondash”, ka thënë Ranieri.

Shpërndaje:
  • Postoje tek Kapsit
  • Bookmark tek RuajFaqet
  • Facebook
  • Digg
  • del.icio.us
  • TwitThis
  • Live
  • Postoje tek Ngjarjet
  • StumbleUpon
  • Technorati

Komentoni