Home » Kampionati Spanjoll » Adebayor-nënshkrimi më i mirë i sezonit

Adebayor-nënshkrimi më i mirë i sezonit

Emmanuel AdebayorMenaxherët e Ligës Premier, e kanë vlerësuar nënshkrimin e Manchester Cityt me Emmanuel Adebayor-in, si nënshkrimin më të mirë të sezonit.

‘Barclays’, sponsori i Ligës Premier, ka pyetur 20 personat që drejtojnë ekipet e kësaj lige për mendimin dhe parashikimet e këtij sezoni.

Nënshkrimi 25 milionë funtësh i Cityt, Adebayor, është zgjedhur nga 30% si nënshkrimi i sezonit, para nënshkrimit të Sunderlandit, Darren Bent, që mori 20%.

Nënshkrimi tjetër i Cityt, Gareth Barry, ka marrë 15% të votave, derisa ai i Liverpoolit, Glen Johnson, vetëm 10%.

Shpërndaje:
  • Postoje tek Kapsit
  • Bookmark tek RuajFaqet
  • Facebook
  • Digg
  • del.icio.us
  • TwitThis
  • Live
  • Postoje tek Ngjarjet
  • StumbleUpon
  • Technorati

Komentoni