Home » Futboll » Adebayor i frustruar nga forma

Adebayor i frustruar nga forma

emmanuel-adebayorSulmuesi i Manchester Cityt, Emmanuel Adebayor ka pranuar se është zhgënjyer lidhur me përgatitjen e tij për t’u përballur me ish-klubin e tij Arsenalin.

Ish-Gunner do të luaj me ekipin e tij të vjetër në çerek-finalen e Kupës Carling në Eastland të mërkurën mbrëma, por ai nuk është me vullnetin e tij.

Adebayor ka dalur pasi fitoj Arsenali Premier Ligen në Shtator, pas nënshkrimit të Robin van Persie,që është gjetur dhe paralajmruar se kishte festuar në fitoren 4:2.

Sulmuesi, i cili u largua nga stadiumi Emiratet, që pati në korrik një marrëveshje prej £ 25million, ka shënuar vetëm një herë që nga suspendimi i tij dhe ai nuk është i kënaqur me formën e tij, sepse është i lënduar nga një dëmtim në kyçin e këmbës.

Adebayor u tha The Suns’av: “A isha i kënaqur me formën time të fundit?JO. Pas lëndimit u ktheva por kisha ende dhimbje në kyçin e këmbes.

“Ende nuk jam 100 për qind në topform, por jam duke u munduar shumë dhe jamë duke u përmirësuar. Kur ndjehem përsëri 100 për qind unë shpresoj që të kthehem në formën do tua tregoj në fillim të sezonit.

“Shënimet e golave nuk kanë qenë të rregullta gjatë vitit por gjëja më me rëndësi është që ta ndimoj ekipin tim që të ec përpara.

“Nëse unë mund të bëjë disa asistime pë ekipin tim, edhe nëse nuk shënoj gola do të jetë mirë. Unë dua vetëm që ta ndihmoj ekipin tim për ta vazhduar përmirësimin e cili do të na ndihmoj për të fituar çdo send.” /SportiTotal

Shpërndaje:
  • Postoje tek Kapsit
  • Bookmark tek RuajFaqet
  • Facebook
  • Digg
  • del.icio.us
  • TwitThis
  • Live
  • Postoje tek Ngjarjet
  • StumbleUpon
  • Technorati

Komentoni