Home » Kampionati Italian » Abbiati: Skudeto nuk është fituar ende

Abbiati: Skudeto nuk është fituar ende

Christian Abbiati thotë se Milani ende duhet të punojë për të fituar titullin, pasi ata mposhtën rivalin e drejtpërdrejtë, Interin, në derbin e qytetit.

“Kjo fitore sigurisht se nuk do të thotë se ne tashmë e kemi fituar Skudeton. Ishte një ndeshje e rëndësishme, dhe një derbi, por ka shtatë ndeshje deri në fund dhe shumë pikë ende për të fituar”.

“Ne nuk duhet të dorëzohemi, por duhet të vazhdojmë të nxjerrim rezultat në çdo ndeshje deri në fund të sezonit”, ka thënë portieri Rossoner.

 

Shpërndaje:
  • Postoje tek Kapsit
  • Bookmark tek RuajFaqet
  • Facebook
  • Digg
  • del.icio.us
  • TwitThis
  • Live
  • Postoje tek Ngjarjet
  • StumbleUpon
  • Technorati

Komentoni