Home » Kampionati Italian » Abbiati lëndohet do të mungojë një muaj

Abbiati lëndohet do të mungojë një muaj

Portieri i Milanit, Christian Abbiati, do të jetë për së paku një javë jashtë aksionit, njofton Milannews.it.

33 vjeçari thuhet të ketë pësuar një dëmtim në muskulin e këmbës së djathtë, ndërsa supozohet se ai do të mungojë për së paku një muaj.

Marco Amelia pritet ta zëvëndësojë atë, por Abbiati nuk do ta ketë rastin të luajë në supersfida të tilla si Real Madrid – Milan dhe Milan – Juventus.

Shpërndaje:
  • Postoje tek Kapsit
  • Bookmark tek RuajFaqet
  • Facebook
  • Digg
  • del.icio.us
  • TwitThis
  • Live
  • Postoje tek Ngjarjet
  • StumbleUpon
  • Technorati

Komentoni