Home » Kampionati Italian » Abbiati: Kërkoj nga tifozët pak durim

Abbiati: Kërkoj nga tifozët pak durim

Portieri i Milanit, Christian Abbiati, ka pranuar se do t’i marrë kohë Milanit që të përshtatet, pas disfatës prej 1-0 nga Sampdoria në shtëpi këtë fundjavë.

“Unë kërkoj nga tifozët pak durim. Shumë kampionë janë larguar, por lojtarët e rinj janë të uritur për sukses. Tifozët e kanë kuptuar se ciklit të këtij klubi i ka ardhur fundi dhe një i ri sapo ka filluar”.

“Ne kemi reaguar mirë pasi pranuam gol, por nuk kemi arritur të barazojmë për shkak të fatit të keq. Nuk është mirë të humbasësh në ndeshjen hapëse të sezonit, ndërsa kjo ju lë me shije të hidhur”, është shprehur Abbiati.

Shpërndaje:
 • Postoje tek Kapsit
 • Bookmark tek RuajFaqet
 • Facebook
 • Digg
 • del.icio.us
 • TwitThis
 • Live
 • Postoje tek Ngjarjet
 • StumbleUpon
 • Technorati

1 Response to " Abbiati: Kërkoj nga tifozët pak durim "

 1. erald says:

  duam ibrahimovic

Komentoni