Home » Kampionati Anglez » 50 golat e Torresit

50 golat e Torresit

Fernando Torres, anëtarë i Liverpoolit, është njëri prej sulmuesve më të spikatur në premierligën angleze. Ai ka arritur shifrën e 50 golave me fanellën e Liverpoolit, për një kohë më të shkurtër se cilido futbollist në historinë e Redsave.

Torres premton rekorde të reja në skuadrën e kuqe. “Nuk mund të besoj, sepse Liverpooli nuk është një klub i vogël, është njëri nga klubet më të mëdha dhe më historik në botë. Të gjithë futbollistët që kanë luajtur këtu, janë futbollist të kalibrit të lartë dhe të cilët kanë shënuar shumë gola.

Dua të vazhdoj të thyej rekorde të këtilla, ashtu që të jem gjithmonë në libra dhe në kujtesën e njerëzve”, tha Torres.

Shpërndaje:
 • Postoje tek Kapsit
 • Bookmark tek RuajFaqet
 • Facebook
 • Digg
 • del.icio.us
 • TwitThis
 • Live
 • Postoje tek Ngjarjet
 • StumbleUpon
 • Technorati

7 Responses to " 50 golat e Torresit "

 1. endrit says:

  fernando torres edht nje lojtar i madh edhe ka kualitete te medha

 2. taulant says:

  o edhe nje njeri imadh duhet se ki torresi me i miri se c.ronaldo ju shikus te nderuar

 3. doni says:

  ma i keqi

 4. l.f.c says:

  torres esht shum shum lojtar i mir

 5. vjollca manutd says:

  eshte i mir por mem i mir se ronaldo kurr oki harrone kete ti taulant ti nuk po dike se qka asht futbolli se si ronaldo nuk ka shanca torres me qen ma i mir

  RONALDO THE BEST YESSSSSSSS

 6. fc.barccelona says:

  ooooo krejt qeta qka pi permeni ju jan femi te lionel MESSIT 😛 lionel messi eshte me i miri ne bot nuk ka lojtar askush tjeter perveq messit nr.1 MESSI nr.2 KAKA

 7. laudini says:

  torres esht lojtari me i mir i gjitha kohrave te liverpoolit si sulmues qendror

Komentoni