Home » Kampionati Botëror "Brazili 2014" » 30 milion dollarë kush e fiton Kampionatin Botëror

30 milion dollarë kush e fiton Kampionatin Botëror

logo_fifa_2010_400_bordersFIFA me 30 milionë dollarë do të shpërblejë fituesin e Kampionatit Botëror që do të mbahet në vitin 2010 në Afrikën e Jugut.

Institucioni më i lartë (FIFA) do të shpërndajë 420 milionë dollarë për 32 kombëtare finaliste në Kupën e Botës 2010.

Kampionia merr 30 milion dollarë, kombëtarja finaliste humbëse 24 milionë dollarë. Vendi i tretë 24 milionë dollarë dhe ai i katërt 20 milionë dollarë. Lajmin e bëri të ditur sekretari i përgjithshëm i FIFA-s, Jerome Valcke.

Shpërndaje:
  • Postoje tek Kapsit
  • Bookmark tek RuajFaqet
  • Facebook
  • Digg
  • del.icio.us
  • TwitThis
  • Live
  • Postoje tek Ngjarjet
  • StumbleUpon
  • Technorati

Komentoni