Sporte Motorike

Flet Vettel: Fitorja në Sepang, si ato të heroit tim Schumacher

10:00 / 31.03.2015
Pasi arriti fitoren e parë personale, por edhe të parën për skuderinë për të cilën garon këtë sezon, Ferrarin, gjatë Çmimit të Madh të Malajzisë në Sepang, Sebastian Vettel ka... 
More »

Sporte Luftarake

Nora Gjakova mposht turken Nazlican Ozerler

12:24 / 27.03.2015
Nora Gjakova mposht turken Nazlican Ozerler
Xhudisja Nora Gjakova (57 kg), e cila ka fituar dy medalje të arta gjatë këtij viti në turneun ‘Afriacan Open’ dhe ‘European Open’, e nisi shumë mirë turneun ndërkombëtar “Grand... 
More »

Tenis

Ndërkombëtarizohet tenisi kosovar

19:26 / 29.03.2015
Sportdashësit dhe në veçanti ata të sportit të tenisit, të shtunën morën lajmin se Federata e Tenisit është ndërkombëtarizuar. Federata e Tenisit e Kosovës është pranuar me të... 
More »

Atletikë & Olimpiadë

Rekordi i zi olimpik i Shqipërisë

11:36 / 09.03.2015
Shqipëria është ende në pritje të medaljes së parë olimpike. Në Lojëra Olimpike verore Shqipëria është paraqitur për herë të parë në vitin 1972, ndërsa nga viti 1992 garon rregullisht... 
More »

Hendboll

Kosova luan ndaj Serbisë në hendboll

14:36 / 27.03.2015
Përfaqësuesja e Kosovës në hendboll në katëgorinë e femrave do të zhvillojë ndeshjen historike ndaj Serbisë. Junoriet e Kosovës do të luajnë përballë atyre të Serbisë në kuadër... 
More »

Euro 2016

Ja shanset e Shqipërisë që të kualifikohet në “Euro 2016”

10:46 / 31.03.2015
Përmbysja e rezultatit dhe fitorja 2-1 ndaj Armenisë i ka hapur rrugë realizimit të ëndrrës shqiptare për të marrë pjesë për herë të parë në një Kampion 16″, ndërkohë që... 
More »