Home » Posts tagged with "PSG"

PSG interesohet për Benzeman

Duket se Benzema është shumë pranë largimit të tij nga Real Madridi. Jo me dëshirë të tij, por për shkak të ofertës së majme që PSG do të bëjë për të. Cavani shihet si njeriu që do të largohet shumë shpejt nga klubi parizien Dhe zëvëndësimi i tij ideal për drejtuesit e PSG-së është Karim Benzema që është në formë të mirë shënimi.  Read More →
Etiketat: , ,

PSG të paguajë 100 milionë euro për Ronaldon?

Mediat franceze shkruajnë se gjiganti francez, PSG, është duke menduar për t’i ofruar Real Madridit një shumë rekorde për transferimin e yllit portugez, Cristiano Ronaldo. Trajneri i ri Laurent Blanc i ka bërë kërkesë drejtuesve të klubit se ka nevojë për një sulmues klasi dhe kryesia e klubit duket se do t’ia plotësojnë këtë kërkesë. Drejtuesit e PSG-së janë të gatshëm... 
Etiketat:

PSG nuk e shfrytëzon rastin

Paris Saint-Germaini nuk ka arritur ta mposhtë Saint-Etiennen në udhëtim, edhe pse pati epërsi prej dy golash. Takimi i zhvilluar në Stade Geoffroy-Guichard përfundoi me rezultat 2-2. Javier Pastore e zhbllokoi rezultatin (9’), ndërsa pas një ndërhyrje në Ezequiel Lavezzin, u akordua penalti. Zlatan Ibrahimovic ishte i saktë dy herë, pasi arbitri kërkoi të përsëritet ekzekutimi (18’).  Read More →
Etiketat:

PSG shkon tutje

Paris Saint-Germaini ka regjistruar fitore prej 2-0 kundër Marseille në ndeshjen e vlefshme për Coupe De France që u zhvillua të mërkurën mbrëma në Parc des Princes. Zlatan Ibrahimovic ishte njeriu kyç për kualifikimin e kryeqytetasve në çerekfinale të Kupës së Francës, pasi shënoi të dy golat e vendasve. Goli i parë i suedezit erdhi nga loja e hapur në pjesën e parë (35’).... 

Nene largohet nga PSG, kërkohet nga Milan e Inter

Nuk ishte një surprizë e madhe, por dje mesa duket ka ardhur edhe zyrtarizimi. Sulmuesi Nene dhe klubi i PSG-së janë ndarë përfundimisht, për rrjedhojë në janar francezët do ta lënë të lirë lojtarin të largohet ku të dëshirojë, meqenëse të dyja palët janë në mbarim të kontratës. Këtë e konfirmon e përditshmja “L’Equipe”, e cila e justifikon këtë divorc të parakohshëm... 
Etiketat:

Ancelotti kërkon Joe Cole

I rilindur në Francë, me skuadrën e Lille, Joe Cole është rikthyer në objektivin e shumë skuadrave por ai mund të qëndrojë sërish në Ligue 1 dhe jo më me fanelën e Lille. PSG që kërkon të kthejë lavdinë e dikurshme e ka vënë në shënjestër fantazistin dhe ofron për të 5 mln Paund që do t’i shkojnë Liverpoolit i cili e ka huazuar këtë sezon Cole te kampionët në fuqi... 
Etiketat:

Benatia, të Dielën në Paris

Sipas mediave franceze në “Parc De Prince”, ishin të pranishëm disa të ftuar, për të ndjekur ndeshjen mes PSG-së dhe Bordeaux. Midis tyre ishte futbollisti Marouane Chamakh dhe mbrojtësi 24 vjeçar i Udinezes, Mehdi Benatia. Natyrisht që mendja të shkon te ndonjë tratativë e merkatos, duke qenë se të dy futbollistët, janë parë disa herë në shoqërinë e Leonardo-s dhe Ancelotti-t.  Read More →
Etiketat:

Ancelotti: Pastore nuk është i domosdoshëm

Udhëheqësit e Ligue 1, e kishin marrë argjentinasin nga Palermo për një tarifë të raportuar prej 40 milionë eurove verën e kaluar, por italiane insiston se ai nuk do të ketë asnjë problem në qoftë se mesfushori largohet. Megjithatë, Ancelotti ka pranuar se ai mund të ulë Pastore në stol për përplasje të shtunën mbrëma me Lyon, duke pretenduar se PSG luan shumë mirë edhe pa... 
Etiketat:

Tshabalala: Unë dua të luaj në Evropë

Futbollisti i Afrikës së Jugut, Siphiwe Tshabalala, ka thënë se ka dëshirë të madhe të luajë në një skuadër evropiane. Skuadrat e interesuara për këtë futbollistë janë: Wigani, Hannoveri dhe PSG. “Unë jam transfer me parametra zero dhe është normale që njerëzit të interesohen për mua. Mendoj se kam pasur një Botëror mjaft të mirë, përkundër eliminimit në rrethin e...