Home » Posts tagged with "Maxwell"

Menez dhe Maxwell drejt Milanit

Drejtuesit e Milanit janë duke menduar seriozisht për forcimin e ekipit, për të mbrojtur titullin e fituar këtë sezon, por dhe për të bërë një paraqitje dinjitoze në Ligën e Kampioneve. Pas marrjes së Mexes dhe Taiwo, Milani është në gjurmët e mesfushorit francez të Romës, Jeremy Menez dhe mbrojtësit të majtë të Barcelonës, Maxwell. Siç bëjnë me dije mediat italiane, Milani... 
Etiketat: , ,

Bojan dhe Maxwell në listën e shitjeve

Trajneri i Barcelonës, Pep Guardiola, dëshiron të largojë nga ekipi sulmuesin Bojan Krkic. El Mundo Deportivo shkruan se Guardiola do t’i shesë disa prej lojtarëve për të tundur pjesën e mbetur të ekipit. Ata të cilët Guardiola është i gatshëm t’i shndërrojë në para janë Krkic, Maxwell, Adriano dhe Jeffren Suarez. Edu Oriol po ashtu pritet të largohet dhe ai tashmë ka joshur... 

Milani kërkon Maxwell

Milani është i interesuar në anësorin e Barcelonës, Maxwell. Braziliani iu bashkua Barcelonës dy sezone më parë nga Interi dhe sipas Tuttosport, Milani tash dëshiron ta rikthejë atë sërish në Itali gjatë verës. Anësori së fundi është shndërruar në zgjidhje të dytë për trajnerin Pep Guardiola, i cili preferon ta angazhojë anësorin tjetër, Adrian. Milan ishte interesuar për... 
Etiketat: , ,

Milani interesohet për mbrojtësin e Barcës, Maxwell

Ish-mbrojtësi i Interit, Maxwell, mund të rikthehet në San Siro, por kësaj here për rivalin e dikurshëm, Milanin. Mbrojtësi i Barcelonës është në listën e Rossonerëve, të cilët janë duke kërkuar një mbrojtës të majtë të ri. Edhe zëvendës-presidenti i Milanit, Adriano Galliani, dje konfirmoi se Maxwell ishte në mesin e emrave që merren parasysh. Milani së fundi transferoi... 
Etiketat: , ,