Home » Posts tagged with "Marco Borriello"

Fiorentina në kërkim të Borriellos

Ekipi i Serie A, Fiorentina, është duke monitoruar nga afër situatën e sulmuesit italian Marco Borriello, i cili është i huazuar nga Milani te Roma deri në fund të sezonit. Tottosport shkruan se Viola është duke kërkuar të përforcojë repartin sulmues gjatë afatit kalimtar të verës dhe e sheh 28-vjeçarin si një lojtar që i përshtatet kërkesave të ekipit. Borriello iu bashkua Milanit... 

Milan-Roma vuajnë, por fitojnë

Milan-i dhe Roma vuajtën, por arritën të siguronin fitore të çmuara në javën e 18 të Serisë A, ndeshjet e së cilës u zhvilluan gjatë drekës. Në ndeshjen e parë zyrtare të vitit 2011, kuqezinjtë vuajtën në transfertën e Cagliari-t dhe arritën të zhbllokonin rezultatin vetëm pesë minuta nga fundi. I futur në lojë në të 74’, Cassano dha pasën e golit për të riun Strasser. Mungesa... 

Borriello: U ndjeva keq nga reagimet e Rossonerëve

Marco Borriello ka shënuar golin e fitores për Romën në ndeshjen e së shtunës në “San Siro” kundër ish-skuadrës së tij, Milan, që u luajt në kuadër të javës së 17-të në Serie A. Borriello shënoi golin e vetëm të kësaj sfide në minutën e 69-të pas asistimit të Xheremi Menezit. Për Borielon ky ishte goli i shtatë në këtë edicion, kurse pas golit ai u vërshëllye nga... 

Grupi E: Roma e Bayern shënojnë fitore

Roma ka shënuar fitore prej 2-1 përballë CFR Cluj në kuadër të xhiros së dytë të Grupit E, ndërsa me rezultat identik Bayern Munichu e ka mposhtur Baselin. Giallorossët e patën të vështirë të vinin deri de zhbllokimi i rezultatit, ndërsa këtë e bëri nga distanca mbrojtësi Philippe Mexes (69’). Nuk kaluan as dy minuta, dhe transferi i sivjetmë i romakëve, Marco Borriello dyfishoi... 

Borriello: De Rossi më bindi me një sms

Marco Borriello është prezantuar zyrtarisht tek skuadra e Romës ku ka zbuluar edhe një detaj që e bëri të vendoste për t’u bashkuar me kryeqytetasit dhe jo me Juventusin. Një sms i mesfushorit De Rossi duket se ka mjaftuar që ish bomberi i Milanit të vendoste në orët e fundit të merkatos për të ardhmen e tij. “Po fillon aventura me e bukur futbollistike e karrierës tënde, hajde... 

Chelsea i bënë ofertë prej 17 milionë eurosh Milanit

Menaxheri i Chelseat, Carlo Ancelotti, ka vendosur t’i bëjë një ofertë prej 17 milionë eurosh, ish-skuadrës së tij Milanit, për sulmuesin italian Marco Borriello. Sipas Mediaset, forma jo e mirë e Boriellos dhe mosthirrja e tij në kombëtare nga Marcello Lippi, kanë bërë që ai të kërkojë hapur sfida të reja. Nga pretendimet e Boriellos është alarmuar ish-bosi i Milanit, Carlo...