Home » Posts tagged with "Los Angelos Lakers"

NBA, shkëlqejnë Spurs, krizë për Lakers

San Antonio Spurs arritën fitoten e 60 në këtë sezon të NBA-së, ndërsa kriza për Los Angelos Lakers u thellua me një humbje të re. Me fitoren e pastër 124-92 ndaj Sacramento Kings, skuadra e udhëhequr nga treshja e zakonshme, Duncan-Ginobili-Parker u rikonfirmua si më e mira në këtë sezon dhe përforcoi pozitat e saj në krye të renditjes së Konferencës së Perëndimit. Poshtë tyre,... 

Lakers mposhten nga ekipi më i dobët në NBA

Los Angelos Lakers janë në një krizë të vërtetë rezultatesh, ndërsa mbrëmjën e shkuar u mposhtën nga skuadra më e dobët e këtij sezoni të NBA-së. Cleveland Cavaliers arriti fitoren e dhjetë të sezonit (46 humbje), ndërsa mposhti favoritët për titullin kampion në transfertë, me rezultatin 104-99. E pabesueshme ndeshja e rezervës së Cavs-ave, Ramon Sessions, autor i 32 pikëve...