Home » Posts tagged with "Fiorentina"

Roma mposhti 4 me 2 Fiorentinën

Roma mposhti me rezultatin 4 me 2 Fiorentinën dhe ngjit shkallët e klasifikimit në renditjen e përgjithshme të Serisë A. Dy gola të Totti-t, një i Tachitidis dhe një tjetë nga Osvaldo në minutat e fundit të takimit, zhvlerësuan golat e Roncaglia-s dhe El Hamdaoui për skuadrën vjollcë.  Read More →
Etiketat: ,

Fiorentina në kërkim të Borriellos

Ekipi i Serie A, Fiorentina, është duke monitoruar nga afër situatën e sulmuesit italian Marco Borriello, i cili është i huazuar nga Milani te Roma deri në fund të sezonit. Tottosport shkruan se Viola është duke kërkuar të përforcojë repartin sulmues gjatë afatit kalimtar të verës dhe e sheh 28-vjeçarin si një lojtar që i përshtatet kërkesave të ekipit. Borriello iu bashkua Milanit... 

Behrami lavdëron Mihajloviçin

Valon Behrami ka krijuar miqësi të mirë me trajnerin Sinisa Mihajlovic. Mesfushori kosovar është i kënaqur që do të punojë edhe sezonin e ardhshëm me trajnerin serb. Objektiv i radhës i 25 vjeçarit, i cili është bërë i dashur në Firenze, është pjesëmarrja në Ligën e Kampionëve me klubin Viola. Valon Behrami e ka gjetur rehatinë te Fiorentina, pas periudhës së vështirë në... 

Milan tregohet lider i vërtet

Milani ka dalë fitues i përballjes së fundit të javës së 32-të në Serie A duke e mposhtur Fiorentinan me rezultat 2-1, në takimin e zhvilluar të dielën mbrëma në Stadio Artemio Franchi. Mysafirët i dhanë fund dilemës për fituesin që në pjesën e parë duke ndëshkuar dy herë skuadrën vendase. Rossonerët e filluan në mënyrë të shkëlqyer takimin duke arritur te goli avantazhit... 
Etiketat: , ,

Fiorentina kërkon Përparim Hetemajn

Krerët e Fiorentinës kanë shprehur interesim për transferimin e mesfushorit të Brescias, kosovarit Përparim Hetemaj, njofton të hënën sajti italian “Calciomercato”. Krerët e Fiorentinës tashmë kanë nisur bisedimet me Brescian për të sjellë në radhët e veta Hetemajn në fund të këtij edicioni. Trajneri i Fiorentinës, Sinisha Mihajloviq, pëlqen lojën e 24-vjeçarit.... 

Behrami, dy muaj jashtë fushës

Mesfushori kosovar, Valon Behrami, pritet t’i mungojë Fiorentinës për dy muaj, shkaku i lëndimit të ligamenteve të gjurit, shkruan të hënën sajti “violanews.com”. Behrami 25-vjeçar në ndeshjen elimintare për “Euro 2012″ kundër Bullgarisë (0:0) lëshoi fushën pas 17 minutave lojë. Skuadra e Fiorentinës ka bërë të ditur se shumë shpejt do të dihet serioziteti... 

Behrami, blerja ideale e Fiorentinës

Nuk është një gjë e zakontë që një blerje e janarit ta ndryshojë rrjedhën e kampionatit të një ekipi. Mirëpo, kjo i ka ndodhur Valon Behramit, i cili, pasi zbarkoi në janar në Fiorentinë, e ndryshoi pamjen e ekipit nga Firenze. Blerja e përfaqësuesit zviceran ishte zyrtarizuar më 26 janar dhe tri ditë më pas kishte zbritur në fushë në Romë, kundër ish-skuadrës së tij, Lazio,... 

Trezeguet i kërkuar nga Fiorentina, Napoli dhe Roma

David Trezeguet po josh interesimin e skuadrave nga Serie A, ndërsa së fundmi ai është përfshirë në listat e transferimeve të Fiorentinas dhe Napolit. Francezi ka pasur një sezon stabil me Herculesin në Spanjë, ndërsa paraqitjet e tija nuk kanë mbetur pa u vërejtur nga klubet tjera. “Fiorentina dhe Napoli e kërkojnë atë, po ashtu edhe Roma”, ka thënë agjenti i 33-vjeçarit, Antonio... 

Behrami kërkon fitore kundër Romës

Mesfushori kosovar i Fiorentinës, Valon Behrami, pas fitores në udhëtim kundër Chievos (1:0), kërkon që një gjë të tillë ta bëjë edhe kundër Romës. Kështu është shprehur Behrami të martën për “romagiallorossa.it”. Fiorentina të dielën pret Romën në kuadër të javës së 30-të të Serie A. “Fitorja kundër Chievos ishte e gjithë ekipit dhe jemi të lumtur... 

Mihajloviq, më i sigurt me Behramin

Trajneri i Fiorentinës, serbi Sinisha Mihajloviq, ka insistuar se skuadra e tij është bërë më e fortë me ardhjen e mesfushorit kosovar , shkroi të hënën sajti “Mediagol.it”. Behrami 25-vjeçar te Fiorentina u transferua gjatë miniafatit kalimtar të janarit nga skuadra angleze West Ham United për pesë milionë euro dëmshpërblim. Me klubin e ri në Serie A ka regjistruar...