Home » Posts tagged with "Eric Abidal"

Abidal dëshiron një vend në KB 2014

Mbrojtësi i Monacos, Eric Abidal, shpreson ta përfaqësojë Francën në Kampionatin Botëror 2014 në Brazil. 33-vjeçari u largua nga Barcelona këtë verë për shkak të dyshimeve se mund ta kthejë formën, duke qenë se qëndrimi i tij në Camp Nou u përcoll me mungesa të shumta që kur u diagnostikua me kancer të mëlçisë. Sido që të jetë, pas kthimit në Ligue 1 dhe paraqitjeve të... 
Etiketat:

Eric Abidal i zhgënjyer me Barcën

Mbrojtësi francez raportohet se është i zhgënjyer me trajtimin që po i bën Barcelona, derisa e ardhmja e tij me klubin mbetet e dyshimtë. Kontrata aktuale e 33-vjeçarit skadon në fund të sezonit, por klubi katalanas ende nuk e ka informuar lojtarin nëse atij do t’i ofrohet një marrëveshje e re.  Read More →
Etiketat:

Eric Abidal i rikthehet futbollit

Barcelona ka marrë para kohe një dhuratë të mrekullueshme për Krishtlindje. Eric Abidal mund të kthehet të luajë futboll pasi ka marrë lejen nga mjekët për të rinisur stërvitjen me skuadrën pas transplantit të mëlçisë. Sipas ‘RAC1’, mjekët e spitalit ku është operuar mbrojtësi francez janë mbledhur me drejtuesit e klubit katalanas dhe kanë dhënë lejen që Abidal të kthehet... 
Etiketat:

PSG pas Abidal

Eric Abidal mund të largohet nga Barcelona në fund të këtij sezoni pasi Paris Saint-Germain ka shfaqur interesim për të nënshkruar me mbrojtësin francez, shkruan Sport. Kontrata aktuale e 31-vjeçarit me klubin spanjoll do të skadojë në verën e ardhshme dhe Abidal dëshiron të nënshkruajë marrëveshje të re.  Read More →
Etiketat:

Abidal do të luajë kundër Realit

Trajneri i Barcelonës, Pep Guardiola, e ka emëruar Eric Abidal në ekipin e ndeshjes së dytë gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve përballë Real Madridit. Abidal nuk ka luajtur që nga mesi i muajit mars kur zbuloi se ka tumor në mëlçi. Abidal iu nënshtrua një operimi tre-orësh për të larguar tumorin më 17 mars dhe nuk ishte e ditur se sa gjatë francezi do të ishte jashtë fushe. Të... 

Abidal u operua me sukses

Futbollisti francez, Eric Abidal, i cili luan për kampionin e madh Barcelonën është operuar me sukses nga tumori, njoftojnë mediet elektronike spanjolle. Mbrojtësi 31 – vjeçar i Barcelonës është operuar pas konstatimit se vuan nga një tumor në mëlçi. Operimin që e kreu mjeku spanjoll Josep Fuster Obregon, ka zgjatur afër tri orë dhe gjithçka ka shkuar pa komplikime. Nëse çdo... 
Etiketat: ,

Abidal me tumor në mëlçi

Barcelona dhe e gjithë bota e futbollit janë nën shok. Faqja në internet e klubit katalanas ka njoftuar se mbrojtësit francez, Eric Abidal, i është diagnostikuar një tumor në mëlçi dhe të premten do t’i nënshtrohet një operacioni. “Dëshira e lojtarit është që të respektohet privatësia e tij mbi këtë çështje”, lexohet në komunikatë. Nuk dihet koha e rekuperimit të futbollistit,... 
Etiketat: ,

Abidal lëndohet

Mbrojtësi i majtë i Barcelonës, francezi Eric Abidal, do të qëndrojë jashtë fushës së blertë për dy muaj shkaku i dëmtimit që ka marrë, shkruan të martën gazeta spanjolle “Marca”. Abidal 29-vjeçar ka dëmtuar muskulin e këmbës së majtë në seancën e fundit stërvitore. Pos Abidalit skuadra e Barcelonës ka probleme edhe me lëndimet e Daniel Alvesit e Yaya Toures,... 
Etiketat: ,

Abidal vazhdon të luaj në Barcelonë

Mbrojtësi francez, Eric Abidal ka arritur marrëveshje me Barcelonën për vazhdimin e kontratës në Nou Camp. Sipas të përditshmes sportive spanjolle Sport, reprezentuesi francez pritet të nënshkruajë kontratën e re të premten e cila do të vlejë deri në vitin 2012. Marrëveshja e tij e kaluar ishte e paraparë të skadojë më 2011. Mbrojtësi tjetër i Barcelonës, Rafa Marquez është...