Home » Posts tagged with "Edy Reja"

Reja: E merituam penaltinë

Menaxheri i Lazios, Edy Reja, është i bindur se ata merituan një penalti në disfatën e mbrëmshme nga Juventusi. Ndeshja shkonte drejt një barazimi pa gola kur Giorgio Chiellini reagoi në kohën jo të duhur ndaj Sergio Floccarit gjatë një mundësie shënimi për të. Megjithatë arbitri dha shenjë loja të vazhdojë dhe pas përjashtimit të Cristian Ledesma, Lazio e pa veten në disavantazh... 
Etiketat: , ,

Edy Reja: Mund të përfundojmë para Interit

Trajneri i Lazios, Edy Reja, beson se ata mund të shfrytëzojnë avantazhin e rënies në formë të Interit së fundi për të përfunduar në pozitën e tretë të tabelës së Serie A. Ekipi i Leonardos u mposht nga Parma gjatë vikendit për të ngecur tetë pikë prapa liderit, Milanit, dhe tash është tre pikë para Lazios, që pushton pozitën e katërt. Dy ekipet do të përballen gjatë... 
Etiketat: , ,

Reja i brengosur për derbin romak

Menaxheri i Lazios, Edy Reja, tashmë është duke menduar për 7 nëntorin dhe derbin përballë Romës. Reja kurrë nuk e ka udhëhequr një ekip drejt një fitoreje ndaj Romës. “Sigurisht gjithmonë ka një herë të parë. Roma nuk po kalon në një periudhë të mirë, por derbi është ndeshje në vete, disa variabla tjera hyjnë në lojë. Për ne, derbi nuk është një ndeshje, është... 

Reja: E merituam fitoren ndaj Barit

Trajneri i Lazios, Edy Reja, është i ngazëllyer pasi ekipi i tij mposhti Barin me rezultat 2-0. Reja beson se kualiteti i Lazios i kombinuar me këmbëngulësinë, është ajo që e mban ekipin në maje të tabelës së Serie A. “Ne i lejuam Barit shumë pak hapësirë dhe mbrojtja jonë ia doli mirë të mos bie në lëvizjet e sulmuesve. Ne kemi disa sulmues të cilët janë të aftë ta vendosin...