Home » Posts tagged with "David Trezeguet"

David Trezeguet lirohet nga River Plate

Ish-sulmuesi i Juventusit, David Trezeguet, nuk është përfshirë në listën prej 25 lojtarëve të River Plates që do të luajnë në sezonin 2013/2014. Nuk dihet arsyeja e mospërfshirjes së 35-vjeçarit, por besohet se ai nuk ka qenë në planet e trajnerit Ramon Diaz. E përditshmja sportive Ole raporton se lojtari dhe trajneri kanë bërë një bisedë të pakëndshme ditën e hënë dhe... 

Trezeguet i kërkuar nga Fiorentina, Napoli dhe Roma

David Trezeguet po josh interesimin e skuadrave nga Serie A, ndërsa së fundmi ai është përfshirë në listat e transferimeve të Fiorentinas dhe Napolit. Francezi ka pasur një sezon stabil me Herculesin në Spanjë, ndërsa paraqitjet e tija nuk kanë mbetur pa u vërejtur nga klubet tjera. “Fiorentina dhe Napoli e kërkojnë atë, po ashtu edhe Roma”, ka thënë agjenti i 33-vjeçarit, Antonio... 

Trezeguet nuk lëviz nga Hercules

David Trezeguet e ka përsëritur dëshirën e tij për të qëndruar në ekipin spanjoll, Hercules. Francezi shpesh e ka përsëritur vendimin e tij përmes menaxherit, Antonio Caliendo dhe përmes drejtorit sportiv, Paquito Escudero. “Kam arritur këtu në Hercules me synimin që të luaj mirë dhe objektivi im është që t’i demonstroj vlerat dhe ambiciet e mia”, tha Trezeguet për të përditshmen... 

Trezeguet mund të kalojë në Inter

David Trezeguet mund të përfundojë së luajturi për Interin, pasi që agjenti i tij Antonio Caliendo pohon se gjasat që francezi të kalojë te gjiganti italian janë duke u rritur. “Së fundmi kemi pasur marrëdhënie të mira me Interin dhe nuk e përjashtoj mundësinë që të flasim përsëri për diçka tjetër ditët në vazhdim”. “Ne duhet të jemi të kujdesshëm pasi që Interi... 

Trezeguet i sjell edhe një fitore Herculesit

Me golat e David Trezeguet lojtarët e Herculesit impresionuan edhe një herë adhuruesit e futbollit, duke mundr Sevillan në xhiron e gjashtë të Primera Divisionit. Espanyol më lehtë se që pritej fitoi kundër Osasunës, kurse i kthyeri në Primera Division, kurse Mallorca mundi të rikthyerin në Primera Division, Real Sociedadin. Rezultatet: Deportivo     –          Almeria    ... 

Vigo i ngazëllyer me ndikimin e Trezeguet

Trajneri i Hercules, Esteban Vigo, thotë se ai është i ngazëllyer me ndikimin e David Trezeguet në ekip. Ish-ylli i Juventusit zgjodhi Hercules para shumë ofertave të klubeve të mëdha Evropiane. Klubi i tij i ri së fundi bëri befasinë duke mposhtur Barcelonën me rezultat 2-0 në Camp Nou, ndërsa trajneri i ekipit ka vetëm lëvdata për përforcimin e verës. “Ai është një profesionist... 

Liverpooli kërkon Trezeguet

Agjenti i sulmuesit të Juventusit, David Trezeguet, thotë se Liverpooli është i interesuar për të nënshkruar me klientin e tij. Mediat në Itali shkruan se Liverpooli ishte interesuar për Trezeguet pasi kishte lejuar Alberto Aquilanin t’i bashkohet klubit italian si huazim. Menaxheri i Reds, Roy Hodgson, dëshiron të shtojë opsionet në sulm para mbylljes së afatit kalimtar dhe ai besohet... 

Trezeguet në Francë apo në Spanjë

Sulmuesi i Juventusit, David Trezeguet, ka mundësia të rikthehet në Francë përkatësisht në klubin e futbollit Monaco, por njëkohësisht të shkojë edhe në Spanjë. 32-vjeçari, i cili është sulmuesi më i suksesshëm i Juventusit i të gjitha kohërave, duket se do të jetë pjesë e spastrimit të skuadrës gjatë muajve të ardhshëm. Disa klube spanjolle dhe braziliane janë duke e... 

Brazilianët e kërkojn futbollistin e Juventusit

Skuadra mjaft e njohur braziliane, me te cilën luan Ronaldo, e kërkon futbollistin e Juventusit, David Trezeguet. Ky transferim do të jetë shumë i vështirë, por në fakt këtë gjë shpreson klubi brazilian se mund ta finalizojë. “Për ne do ishte një nder ta kishim këtu, por do të flasim në fund të kampionatit. Nëse është e mundur, normalisht që do besonim tek ai. Objektivi jonë... 

Caliendo ka thënë se nuk ka mundësi të largohet Trezeguet

Antonio Caliendo,është përfaqësues i Trezeguet, ka thënë se nuk ka mundësi të largohet nga klubi David Trezeguet. Sipas tij, drejtuesit e Juventusit dëshirojnë ai të qëndrojë në Juventus. “Trezegue është ende në Juventus. Klubi dëshiron ai të qëndrojë. Ai nuk është krejtësisht i lodhur nga Juventusi”, tha përfaqësuesi i tij, Caliendo.  Read More →