Home » Posts tagged with "Adriano"

Bojan dhe Maxwell në listën e shitjeve

Trajneri i Barcelonës, Pep Guardiola, dëshiron të largojë nga ekipi sulmuesin Bojan Krkic. El Mundo Deportivo shkruan se Guardiola do t’i shesë disa prej lojtarëve për të tundur pjesën e mbetur të ekipit. Ata të cilët Guardiola është i gatshëm t’i shndërrojë në para janë Krkic, Maxwell, Adriano dhe Jeffren Suarez. Edu Oriol po ashtu pritet të largohet dhe ai tashmë ka joshur... 

Adriano sërish probleme me alkoolin

Problemet nuk kanë të sosur për sulmuesin e Romës, brazilianin Adriano. Këtë radhë lojtarit verdhekuq i është hequr patenta në Brazil. “Perandori” është ndaluar nga një postobllok policie me makinën e tij gjatë një kontrolli rutinë. Ai ka refuzuar të kryejë tëstin e alkoolit. Menjëherë pas kësaj, policia braziliane i ka hequr patentën. Adriano ndodhet në Brazil për t’u... 
Etiketat: ,

Adriano: Nuk do të largohem nga Roma

E ardhmja e Adrianos duket se do të jetë te Roma, gjithnjë sipas vet ish-sulmuesit legjendar të Interit, i cili hedh poshtë një largim nga Serie A gjatë janarit. “Nuk më intereson ajo që thuhet në Brazil. Ata thanë unë isha në Rio De Janeiro, përderisa unë po stërvitesha në Romë. Unë jam mësuar me gjithë këto spekulime. Tani thonë se do të luaj me Ronaldon te Corinthians,... 

Shakhtari vazhdoi me formën e mirë

Shakhtari  ka shënuar fitore të thellë prej 3-0 në tranfertë te Braga. Golat i shënuan Adriano (56’ dhe 72’), kurse në minutën e fundit ishte Costa ai që realizoi nga penaltia për rezultatin përfundimtar. Arsenali pas xhiros së dytë është lider me gjashtë pikë, ashtu si Shakhtari që gjendet në pozitën e dytë në Grupin H me pikë të njëjta me Topçinjt, por me golaverazh... 

Adriano: Dëshirojë ta fitojë edhe Skudeton edhe L.K

Sulmuesi i ri i Romës, Adriano, thotë se ai dëshiron ta fitojë edhe Skudeton edhe Ligën e Kampionëve me klubin italian. Braziliani është duke u rikuperuar nga një lëndim muskulor në këmbën e majtë, por shpreson ta arrijë kulmin e formës brenda dy javësh. “Skudeton ose Ligën e Kampionëve? Do të ishte mrekulli të mund të fitojmë gjithçka. Duam të avancojmë në të dy garat.... 

Adriano: Mund të luftojmë për Scudetto

Sulmuesi i ri i Romës, Adriano, e ka përcaktuar Scudetton sezonin e ardhshëm si synimin kryesor të skuadrës së tij. “Mund të luftojmë për Scudetto? Shpresoj se po. Roma ka skuadër të mirë me shumë kampionë në ekip, Francesco Totti dhe Daniele De Rossi për shembull”. “Jam i bindur se unë mund të jap kontribut të madh, duke punuar shumë. Unë erdha këtu për arsye se më pëlqen... 
Etiketat: ,

Adriano nënshkruan kontratë tre vjeçare me Romën

Futbollisti Brazilian, Adriano, është prezantuar edhe zyrtarisht te skuadra e Romës. Sulmuesi brazilian kampionatin e fundit ka luajtur në radhët e skuadrës së Flamengos nga Brazili, por tashmë ka nënshkruar kontratë trevjeçare me klubin romak. Mbi pesë mijë shikues ishin të pranishëm në çastin e prezantimit të Adrianos, i cili do të bart në shpinë numrin 8. “Është një emocion... 

Adriano ka arritur marrëveshjen trevjeçare me klubin romak

Futbollisti brazilian, Adriano, ka thënë se ka disa hesape të pasqaruara në Itali. Adriano ish-futbollist i Interit, përflitet se ka arritur marrëveshjen trevjeçare me klubin romak. “Diçka më mungonte, më duhet të harroj gjithë atë që bëra në Itali. Prandaj më kanë mbetur disa hesape të pasqaruara. Tani jam mirë dhe shumë i lumtur”, tha Adriano.  Read More →
Etiketat: ,

Adriano: Nuk jam alkoolist, është e vërtet se pi

Kohët e fundit Adriano ka qenë futbollisti më i përfolur për të keq. Adriano thuhet se pi shumë alkool, por këto të dhëna ai i ka demantua. Futbollisti i Flamengos, tha: “Nuk jam alkoolist. Është e vërtet se pi, por vetëm dy ose tre herë në javë. Në Itali kam pasur probleme serioze, atje pija gjithë kohën. Në atë kohë pesha ime ishte jashtë kontrolli. Ishte një moment kur... 
Etiketat: ,

Adriano mendon sërish të rikthehet në Evropë

Futbollistin Adrianon të gjithë e mbajnë mend kur luante në Inter. Ai ka qenë një futbollist fantastik sa ishte në Inter dhe ka përjetuar edhe shumë rezultate të mira. Sulmuesi brazilian, që tashmë luan në Flamengo, mendon sërish të rikthehet në ndonjë skuadër të Evropës dhe të shkëlqejë. Adriano prillin e kaluar e prishi kontratën me Interin dhe u largua në Brazil, ku me... 
Etiketat: ,