Home » Basketbolli i Kosovës » Peja më e përforcuara

Peja më e përforcuara

Në basketbollin kosovar ka përfunduar afati kalimtar. Klubet kanë shfrytëzuar maksimalisht kohën për përforcime. Klubi më përforcuar është Peja që ka angazhuar pesë basketbollistë – katër vendas dhe një të huaj.

KB ”PEJA”
1. Alban Veseli nga Sigal Prishtina
2. Artin Gashi nga Sigkos Bashkimi
3. Muhamed Hasani nga Sigal Prishtina
4. Samir Shaptahoviq nga Sigkos Bashkimi
5. Zoran Pehar nga Kroacia

KB “ SIGAL PRISHTINA”
1. Edis Kuraja nga Kolegji Univers
2. Mustaf Merovci nga Futura
3. Hekuran Binxhia (kthim nga huazimi)
4. Kreshnik Juniku (kthim nga huazimi)
5. Zgjim Gerxhaliu (kthim nga huazimi)

KB “RTV 21”
1. Albatrit Berisha nga Kolegji Univers
2. Drin Kurtolli nga Kolegji Univers

KB “SIG-KOS BASHKIMI”
1. Philip Austin Brooks nga SHBA
2. Dustin Mitchelle nga SHBA
3. Valentin Spaçi nga Futura
4. Visar Bunjaku nga Vëllaznimi
5. Fisnik Bajrami nga Kolegji “KEKSI” –Shkodër

Shpërndaje:
  • Postoje tek Kapsit
  • Bookmark tek RuajFaqet
  • Facebook
  • Digg
  • del.icio.us
  • TwitThis
  • Live
  • Postoje tek Ngjarjet
  • StumbleUpon
  • Technorati

Komentoni