Home » Kampionati Italian » Moratti: Scudetto është e jona

Moratti: Scudetto është e jona

Presidenti i Interit, Massimo Moratti, ka deklaruar për mediumet italiane se lufta për titull të kampionit në Serie A vetëm sa ka filluar dhe se shpreson në lëshim të pikëve nga Milani në javët në vijim.

“Unë shpresoj që ne të vazhdojmë në këtë ritëm, sepse duke qenë më pranë liderit, kemi më shumë motivim. Në futboll gjithçka është e mundur. Ne duhet të tregojmë se kush jemi dhe shpresojmë se Milani do të lëshojë pikë”.

“Interi kohëve të fundit ka luajtur shumë mirë. Besoj se nga muaji janar skuadra jonë ka bërë progress. Jam i kënaqur me lojtarët dhe Leonardon. Juventus – Milan? Nuk e di me kë të jem tifoz…”, u shpreh Moratti.

Shpërndaje:
  • Postoje tek Kapsit
  • Bookmark tek RuajFaqet
  • Facebook
  • Digg
  • del.icio.us
  • TwitThis
  • Live
  • Postoje tek Ngjarjet
  • StumbleUpon
  • Technorati

Komentoni