Home » Basketbolli i Kosovës » KB Peja dënohet

KB Peja dënohet

Klubi i basketbollit Peja dënohet me 100 euro nga Komisari i Garave i Federatës së Basketbollit të Kosovës, Nazmi Paçarada.

Arsye e këtij dënimit është se disa nga adhuruesit hodhën shkrepsa në fushë. Me një shumë simbolike janë dënuar edhe basketbollistët e Kolegjit Eurosport nga Prishtina dhe Kosova e Vushtrrisë, F. Rugova përkatësisht A. Maloku.

Dënimi këtyre basketbollistëve iu është shqiptuar me 50 euro. Javën e 19-të te Technomarket Superligës së Kosovës, komisari i garave, e vlerësoi të suksesshme.

Shpërndaje:
  • Postoje tek Kapsit
  • Bookmark tek RuajFaqet
  • Facebook
  • Digg
  • del.icio.us
  • TwitThis
  • Live
  • Postoje tek Ngjarjet
  • StumbleUpon
  • Technorati
Etiketat: ,

Komentoni