Home » Liga e Kampionëve

CR7 rrezikoi karrierën

Cristiano Ronaldo ka zbuluar se kishte rrezikuar karrierën vetëm për të luajtur në Ligën e Kampionëve dhe Kampionatin botëror. Ylli portugez ka luajtur i lënduar në këto dy evenimente të rëndësishme të futbollit. Cristiano Ronaldo ka treguar se është futbollistë i madh. Ai ka zbuluar se e ka rrezikuar karrierën vetëm për të luajtur në Ligën e Kampionëve dhe Kampionatin botëror. Ylli...

Chelsea “bllokon” Milanin

Kur pritej zyrtarizimi i Fernando Torres te Milan, Chelsea ndryshon mendje dhe bllokon Fernando Torresin. Lajmet e fundit nga Anglia shkruajnë se Chelsea nuk do të lejoi huazimin as shitjen e Torres te Milani. Lëndimi i Diego Costës është arsyesja se pse Chelsea ka vendosur ta mbajë Torresin. Costa pritet të jetë dy muaj jashtë fushave, ndërsa Torres pritet të jetë mbulesë e tij.  Read More →

Arsenali përsëri në Ligën e Kampionëve

Arsenali ka arritur të kualifikohet për në Ligën e Kampioneve, pasi që ka mposhtur Besiktas-in me rezultat minimal 1-0. Alexis Sanchez shënoi golin e vetëm në këtë ndeshje në minutën e fundit të pjesës së parë. Skuadra turke tregoi lojë tejet të fortë në këtë takim duke rrezikuar disa herë londinezet. Demba Ba në minutën e 88 u gjend pranë golit por që fati ishte me Arsenalin.. Ndërkaq,...

Agim Ibraimi me Mariborin në Ligën e Kampionëve

Një përfaqësuese në turneun e kampionëve do të ketë dhe Sllovenia me Mariborin, ku luan Agim Ibraimi që bëri surprizën e madhe duke eliminuar Celticun. Një përfaqësuese në turneun e kampionëve do të ketë dhe Sllovenia me Mariborin që bëri surprizën e madhe duke eliminuar Celticun. Në një ndeshje të shthurur faktikisht por me shumë raste vendosi një gol i Tavaresit në minutën...

Wenger: Ne do të kualifikohemi

Arsenali nuk ka mundur të marrë më shumë së një barazim pa gola në përballje me Besiktasin, takim ky i zhvilluar në Stamboll, në kuadër të Ligës së Kampionëve. Tekniku francez mendon se skuadra e tij ka pasur mundësi ta fitojë ndeshjen, por sipas tij, të përzgjedhurit e tij nuk u treguan të aftë të arrijnë fitoren. Wenger është i bindur se Arsenal në ndeshjen e kthimit që...
Etiketat: ,

Porto dhe Zeniti një hap drejt kualifikimit

Porto dhe Zeniti e kanë bërë një hap të madh drejt kualifikimit në fazën e grupeve të Ligës së Kampionëve. Portugezët e mposhtën Lillen në udhëtim me rezultat minimal, 1:0 falë golit të Hector Herreras, ndërsa rusët ishin më të mirë se Sporting Lisbona, po ashtu si mysafir, duke fituar 1:0, duke iu falënderuar golit të Oleg Shatov Liga e Kampionëve AaB – APOEL Nicosia 1:1 Lille...

Interi te Liverpooli, Milani te Tottenhami

Dy gjigandët e futbollit italian, Milani e Interi nuk e kanë ndërmend të ndalen me transfere. Interi ka filluar kontaktet e para me Liverpoolin për blerjen e sulmuesit italian, Fabio Borini. Ish sulmuesi i Romës pëlqehet shumë nga Mazzari dhe se Borini thuhet se po e pëlqen rikthimin në Itali. 15 milion euro thuhet se mjaftojnë për Borinin, por se është i mundshëm edhe huazimi i tij. Milani...

Natë barazimesh në garat për Champions League

Ndeshjet e radhës kualifikuese për Champions League kanë sjellur pak gola dhe shumë barazime. Lille ka humbur në terrenin e saj nga Porto me rezultat 0-1. Herrera e shënoi golin e vetëm për Porton pas një asisiti nga Tello. Zeniti i Andres Villas Boas e ka mposhtur Standard Liegen në Belgjikë me rezultat 0-1. Shatov në minutën e 16 e shënoi golin e vetëm për rusët. Ndeshjet në mes...

Fernando Llorente: Juventusi mund ta fitojë Ligën e Kampionëve

Sulmuesi i Juventusit, Fernando Llorente, është i bindur se klubi nga Torino është i aftë të luftojë për titullin e Ligës së Kampionëve këtë sezon. Kampionët e Italisë sezonin e kaluar u eliminuan nga gara elite evropiane që në fazën e grupeve, kur ishin nën drejtimin e ish-menaxherit Antonio Conte. Megjithatë Llorente mendon se ata mund të arrijnë më shumë këtë sezon. “Mendoj...

Sfida të vështira për shqiptarët në Champions League

Në Nyon të Zvicrës është tërhequr shorti dhe ekipet mësuan edhe rivalët!Blerim Xhemaili me Napolin takohen me Athletic Bilbaon, ndërsa Agim Ibraimi me Mariborin ndeshen me Celtic-un nga Skocia dhe derbi shqiptarë është në mes Valon Berishës me Salzburgun nga Austria që luajnë kundër Malmos së Agon Mehmetit, ëto janë ndeshjet e play-off-it në Champions League. Pa dyshim, sfida më...