Home » Liga e Kampionëve

Benitez rrezikon shkarkimin , Mancini në opsion

Rafale Benitezit nuk po i shkojnë punët aspak mirë në Napoli. Napolitanët pas eliminimit nga Liga e Kampionëve, akoma nuk ka gjetur formën më të mirë duke startuar mjaftë dobët në sezonin e ri në Seria A. Disfata e djeshme e Napolit kundër Udineses (1-0), ka rrezikuar pozitën e Rafale Benitezit. Mediat italiane të hënën shkruajnë se Benitez nuk po kalon periudhe të mirë në Napoli,...

Champions League 2016, UEFA: Finalja në “San Siro”

Lajmi që qarkullonte prej kohësh, duke parë kandidaturën më bindëse atë të qytetit italian, është konfirmuar nga trupa qeverisëse e futbollit europian, UEFA, gjatë një takimi të Komitetit Ekzekutiv të saj, në Nyon të Zvicrës. Kjo e vitit 2016 do të jetë e katërta herë që qyteti verior i Italisë dhe stadiumi “San Siro” do të presin finalen e një kompeticioni si...

Jose Mourinho : Ja pse Costa ishte rezervist

Menaxheri i Chelseas, Jose Mourinho ka bërë të ditur pse Diego Costa nuk luajti nga minuta e parë në barazimin 1:1 me Schalken, në duelin e tyre të parë në kuadër të Grupit G në Ligën e Kampiobëve. Portugezi ka theksuar se sulmuesi nuk është fizikisht i gatshëm që të luajë tri ndeshje të njëpasnjëshme. Në vend të brazilianit të natyralizuar në spanjoll, titullar ishte Didier...

Barcelona e zbehtë, Ajaxi ndal PSG-në

Barcelona është treguar skuadër e zbehtë përballë klubit qipriot APOEL Nicosia, të cilit i ka shënuar vetëm një gol. Goli i vetëm në ndeshje u realizua në pjesën e parë nga Gerard Pique (28’). Pas një goditjeje të lirë të Lionel Messit, spanjolli kërceu për të shënuar me kokë. Ajaxi dhe Paris Saint Germaini kanë luajtur baras (1-1) në takimin tjetër të Grupit F.Në ndeshjen...

Bayern mposht Cityn në minutën e fundit

Bayern Munichu i Pep Guardiolas arriti të shënojë një fitore të vështirë në përballje me Manchester Cityn në Alianz Arena. Bavarezët triumfuan minimalisht 1:0 falë një goli të vonshëm të shënuar nga mbrojtësi, Jerome Boateng. Ky i fundit realizoi bukur me një gjuajtje në këndin e majtë të portierit, Joe Hart, duke sjell gëzim te tifozët gjermanë. Ndryshe, në bankën rezervë...

Ronaldo, goleadori i Champions Leagues

Pas golit të shënuar ndaj Baselit në debutimin sezonal në Champions, portugezi vijon të shtojë koleksionin e tij të rekordeve. Cristiano Ronaldo, gjithmonë ai. Pas golit të shënuar ndaj Baselit në debutimin sezonal në Champions, portugezi vijon të shtojë koleksionin e tij të rekordeve. Numri 7 i Los Blancos është tashmë futbollisti që ka shënuar më shumë në një sezon të Champions...

Luis Enrique me formacion tjetër në Champions

Trajneri i Barcelonës, Luis Enrique, pritet që në ndeshjen e parë të Ligës së Kampionëve ndaj Apoelit, të bëjë rotacion në formacion. Ndryshimi i parë i Enrique në këtë ndeshje do të filloj nga porta, ku pritet që të bëjë debutimin e parë me Barcelonën, portieri i ardhur nga Gjermania, Marc-Andre ter Stegen, përkundër formës së mirë të Claudio Bravos. Ndryshime priten në...

Ribery mungon ndaj City-t, rikthehet Robben

Francezi Ribery u rikthye të luajë për Bayern-in në ndeshjen e së shtunës, ku kampionët e Gjermanisë fituan 2-0 ndaj Stuttgart, por duket se ai do të mungojë në ndeshjen e Champions ndaj Manchester City. “Ribery nuk ka marrë pjesë në seancat e fundit stërvitore dhe ai nuk mund të luajë ndaj anglezëve”, tha Pep Guardiola. Mungesa e francezit në ndeshjen e së mërkurës është...

Rio Ferdinand kritikon Adnan Januzajn

Mbrojtësi me përvojë të madhe anglez, Rio Ferdinand është treguar edhe njëherë kritik i mesfushorit kosovar Adnan Januzaj. Ish-mbrojtësi i Manchester United, ka publikuar një libër së fundmi, ku në një pjesë ka folur edhe për talentin nga Istogu, Adnan Januzajn. Ai ka kërkuar nga Adnani dhe talentet e tjerë të rinj që të mbesin me këmbë në tokë edhe pas paraqitjeve të mira...

Përballje kampionësh Bayern-City

Sot (e mërkurë) kampioni i Gjermanisë, Bayern Munchen do të përballet me atë anglez, Manchester City në ndeshjen e parë të Grupit E në Ligën e Kampionëve. Ky takim do të ringjall rivalitetin ndërmjet këtyre dy skuadrave nga sezoni i kaluar. City ka arritur rezultate të ndryshme gjatë dy udhëtimeve në Mynih, së pari në vitin 2011 pësoi 2:0, ndërsa vitin e kaluar ka fituar me rezultat...