Home » Liga e Kampionëve

Brendan Rodgers: Ligës së Kampionëve i duhet Liverpooli

Rodgers thotë se kthimi i Liverpoolit në Ligën e Kampionëve është gjë pozitive për të gjithë, sepse kjo garë ka nevojë për këtë klub. Redsat e fillojnë garën kundër bullgarëve të Ludogorets në Anfield, për të shënuar kthimin e tyre në këtë kompeticion, ku për herë të fundit kanë luajtur në vitin 2009. “Jemi të entuziazmuar që jemi në Ligën e Kampionëve. Pesë...

Jose Mourinho:Ronaldo më eliminoi nga Liga e Kampionëve

Mourinho ka gjetur fajtorin për eliminimin e tij nga Liga e Kampionëve sa ishte trajner i Real Madridit. Portugezi ka akuzuar Cristiano Ronaldon për dështimin nga penalltia që bëri lojtari më i mirë i botës, në gjysmë finalen Real Madrid – Bayern Munchen. “Fitimi i dy trofeve të Ligës së Kampionëve e ka bërë të veçantë karrierën time”, deklaroi Mourinho. “Unë kam qenë...

CR7 rrezikoi karrierën

Cristiano Ronaldo ka zbuluar se kishte rrezikuar karrierën vetëm për të luajtur në Ligën e Kampionëve dhe Kampionatin botëror. Ylli portugez ka luajtur i lënduar në këto dy evenimente të rëndësishme të futbollit. Cristiano Ronaldo ka treguar se është futbollistë i madh. Ai ka zbuluar se e ka rrezikuar karrierën vetëm për të luajtur në Ligën e Kampionëve dhe Kampionatin botëror. Ylli...

Chelsea “bllokon” Milanin

Kur pritej zyrtarizimi i Fernando Torres te Milan, Chelsea ndryshon mendje dhe bllokon Fernando Torresin. Lajmet e fundit nga Anglia shkruajnë se Chelsea nuk do të lejoi huazimin as shitjen e Torres te Milani. Lëndimi i Diego Costës është arsyesja se pse Chelsea ka vendosur ta mbajë Torresin. Costa pritet të jetë dy muaj jashtë fushave, ndërsa Torres pritet të jetë mbulesë e tij.  Read More →

Arsenali përsëri në Ligën e Kampionëve

Arsenali ka arritur të kualifikohet për në Ligën e Kampioneve, pasi që ka mposhtur Besiktas-in me rezultat minimal 1-0. Alexis Sanchez shënoi golin e vetëm në këtë ndeshje në minutën e fundit të pjesës së parë. Skuadra turke tregoi lojë tejet të fortë në këtë takim duke rrezikuar disa herë londinezet. Demba Ba në minutën e 88 u gjend pranë golit por që fati ishte me Arsenalin.. Ndërkaq,...

Agim Ibraimi me Mariborin në Ligën e Kampionëve

Një përfaqësuese në turneun e kampionëve do të ketë dhe Sllovenia me Mariborin, ku luan Agim Ibraimi që bëri surprizën e madhe duke eliminuar Celticun. Një përfaqësuese në turneun e kampionëve do të ketë dhe Sllovenia me Mariborin që bëri surprizën e madhe duke eliminuar Celticun. Në një ndeshje të shthurur faktikisht por me shumë raste vendosi një gol i Tavaresit në minutën...

Wenger: Ne do të kualifikohemi

Arsenali nuk ka mundur të marrë më shumë së një barazim pa gola në përballje me Besiktasin, takim ky i zhvilluar në Stamboll, në kuadër të Ligës së Kampionëve. Tekniku francez mendon se skuadra e tij ka pasur mundësi ta fitojë ndeshjen, por sipas tij, të përzgjedhurit e tij nuk u treguan të aftë të arrijnë fitoren. Wenger është i bindur se Arsenal në ndeshjen e kthimit që...
Etiketat: ,

Porto dhe Zeniti një hap drejt kualifikimit

Porto dhe Zeniti e kanë bërë një hap të madh drejt kualifikimit në fazën e grupeve të Ligës së Kampionëve. Portugezët e mposhtën Lillen në udhëtim me rezultat minimal, 1:0 falë golit të Hector Herreras, ndërsa rusët ishin më të mirë se Sporting Lisbona, po ashtu si mysafir, duke fituar 1:0, duke iu falënderuar golit të Oleg Shatov Liga e Kampionëve AaB – APOEL Nicosia 1:1 Lille...

Interi te Liverpooli, Milani te Tottenhami

Dy gjigandët e futbollit italian, Milani e Interi nuk e kanë ndërmend të ndalen me transfere. Interi ka filluar kontaktet e para me Liverpoolin për blerjen e sulmuesit italian, Fabio Borini. Ish sulmuesi i Romës pëlqehet shumë nga Mazzari dhe se Borini thuhet se po e pëlqen rikthimin në Itali. 15 milion euro thuhet se mjaftojnë për Borinin, por se është i mundshëm edhe huazimi i tij. Milani...

Natë barazimesh në garat për Champions League

Ndeshjet e radhës kualifikuese për Champions League kanë sjellur pak gola dhe shumë barazime. Lille ka humbur në terrenin e saj nga Porto me rezultat 0-1. Herrera e shënoi golin e vetëm për Porton pas një asisiti nga Tello. Zeniti i Andres Villas Boas e ka mposhtur Standard Liegen në Belgjikë me rezultat 0-1. Shatov në minutën e 16 e shënoi golin e vetëm për rusët. Ndeshjet në mes...