Home » Liga e Kampionëve

Jurgen Klopp:Sikur futbolli të ishte gjithmonë kaq i lehtë

Jurgen Klopp thotë se ai dëshiron futbolli “të ishte kaq e lehtë” pas fitores 4-0 ndaj Galatasaray.“Ne u mbrojtëm në mënyrë superiore dhe ne ishim shumë të mirë në kundërsulme”. “Vetëm nëse futbolli do të ishte gjithmonë kaq i lehtë! Gala luajti me një diamant sulmues në mesfushë dhe ne u mbrojtëm mirë kundër kësaj”. “Dhe ne e dimë se [Wesley] Sneijder është... 

Hasi: Luajtëm në mënyrë të përkryer

Besnik Hasi ka lavdëruar ekipin e tij, pavarësisht disfatës 2-1 nga Arsenali në ndeshjen e mbëmrshme të Ligës së Kampionëve. Skuadra belge e drejtuar nga ish-përfaqësuesi i kombëtares shqiptare ishte në avantazh ndaj njërës prej skuadrave më të fuqishme në Evropë, por dy gola të pësuar në minutat e fundit të takimit i lanë ata pa asnjë pikë. “Paraqitja e ekipit tim ishte... 

Karim Benzema kërcënon Barçen

Karim Benzema e inspiroi Real Madridin drejt fitores në udhëtim te Liverpool të mërkurën mbrëma në kuadër të Ligës së Kampionëve.Dhe, sulmuesi francez ka kthyer vëmendjen tek El Clasico me Barcelonën të shtunën. “El Clasico? Kundër Barcelonës është gjithmonë e vështirë por ne jemi duke luajtur mirë dhe duam të fitojmë”, ishte mesazhi i qartë i Benzemas, i publikuar nga... 

Real Madrid ia tregon vendin Liverpoolit

Real Madrid në mes të Anglisë i ka treguar Liverpoolit, pse është kampion i Evropës. Los Blancos kanë “mbretëruar”, në Anfield Roud ndaj nikoqirëve të cilët i mposhti bindshëm 0-3 si me lojë ashtu dhe me rezultat. Spanjollët ishin superior karrshi skuadrës së Brendan Rodgers, që këtë vit nuk janë as së afërmi me cilësinë e vitit të kaluar. Loja e mirë e Realit bëri... 

Pajtim Kasami i shënon gol Juves, feston me shqiponjë para grekëve

Pajtim Kasami ka arritur të shënojë gol në sfidën kundër Juventusit.Futbollisti shqiptar i Olympiacosit, Pajtim Kasami, ka arritur t’i shënojë gol Juventusit. Pajtimi realizoi në minutën 40’ për t’i kaluar grekët në epërsi në këtë takim. E, përveÒ« që gëzoi publikun grek, Kasami festoi këtë gol duke formuar me duart e tij shqiponjën dykrenore shqiptare.  Read More →

Flamuri shqiptar në ndeshjen Olympiacos – Juve, policia e largon

Një grup i tifozëve shqiptarë të Juventusit ishin prezent në sektorin e mysafirëve në ndeshjen kundër Olympiacosit të mërkurën mbrëma në Athinë, duel i vlefshëm për xhiron e tretë të ndeshjeve në fazën e grupeve në Ligën e Kampionëve. Dhe, ata me vete kishin sjell një flamur shqiptar të cilin pasi e kishin vendosur në një pjesë të tribunës që i takonte atyre, u urdhërua... 

Atletico Madridin ta ruajë formën pas fitores ndaj Malmos

Koke ka porositur Atletico Madridin ta ruajë formën pas fitores 5-0 ndaj Malmos në Ligën e Kampionëve. Pas një pjese të parë frustruese ku humbën disa raste, kampionët e Spanjës u rikthyen në pjesën e dytë për të shënuar pesë herë, me Koke që shënoi golin e parë. “Ne duhet të dalim dhe t’i fitojmë ndeshjet e mbetura, për të shmangur varësinë nga të tjerët. Ne kemi... 

Chelsea shkatërron Mariborin 6-0

Chelsea ka shënuar fitore 6:0 kundër Mariborit, teksa PSG-ja mposhti minimalisht APOEL Nicosian. Chelsea ka shkatërruar Mariborin në sfidën e zhvilluar në Stamford Bridge. Londinezët triumfuan 6:0 kundër sllovenëve. Loic Remy (13’), Didier Drogba (23’ p), John Terry (31’), Mitja Viler (54’ ag) dhe Eden Hazard (77’p dhe 90’) shënuan golat e këtij triumfi të anglezëve. Në anën... 

Thomas Muller : Roma luajti siç ne pritëm

Thomas Muller thotë se Roma luajti ‘saktësisht’ siç ata e pritën në takimin e mbrëmshëm të ligës së Kampionëve. Bavarezët ishin 5-0 në epërsi në fund të pjesës së parë dhe mbyllën takimin e zhvilluar në Olimpico me rezultat 7-1. “Roma luajti saktësisht siç ne pritën ata të luajnë dhe ata nuk e ndryshuan stolin e tyre të futbollit”, ka thënë Muller. “Ata bënë... 

Bayerni e mposht 7-1 Romën

Thomas Muller thotë se Roma luajti ‘saktësisht’ siç ata e pritën në takimin e mbrëmshëm të ligës së Kampionëve. Bavarezët ishin 5-0 në epërsi në fund të pjesës së parë dhe mbyllën takimin e zhvilluar në Olimpico me rezultat 7-1. “Roma luajti saktësisht siç ne pritën ata të luajnë dhe ata nuk e ndryshuan stolin e tyre të futbollit”, ka thënë Muller. “Ata bënë...