Home » Liga e Kampionëve

Pepe: Çfarë duhet të bëjë Cristiano Ronald?

Futbollisti i Real Madridi, Pepe, mendon se nëse Cristiano Ronaldo nuk e fiton ‘Topin e Artë’ pa dyshim se do të ishte një turp i madh. Ai mendon se Ronaldo është futbollisti më i mirë në botë dhe askush tjetër nuk mund ta fitojë çmimin para tij! “Duke parë atë që po tregon Cristiano Ronaldo në fushën e lojës gjatë muajve të fundit do të jetë e turpshme nëse nuk shpallet...

Milani synon Sneijderit

Milani po mendon të përforcohet gjatë janarit, pasi synon ta rrëmbejë pozitën e tretë në fund të sezonit, e cila do ta dërgonte në Ligën e Kampionëve sezonin e ardhshëm. Duke e pasur parasysh se Keisuke Honda do të luajë në Kupën e Afrikës dhe që mund të mungojë dy muaj, “Rossoneri” janë vënë në gjah për ta transferuar një mesfushor ofanziv. Dhe, e përditshmja italiane,...

Reali do ta fitojë Ligën e Kampionëve’

Trajneri aktual i Spanjës, Vicente del Bosque ka thënë se ish-skuadra e tij, Real Madrid, do të jetë vështirë për tu ndalur edhe këtë vit në Ligën e Kampionëve. Vicente del Bosque është i bindur se Reali do ta mbrojë këtë vit titullin e Ligës së Kampionëve, pasi është vështirë për tu ndalur. “Historia e Real Madridit është shumë e gjatë. Ata kishin momente të këqija,...

Rrahja e tifozëve në ndeshjen Maribor – Chelsea

Tifozët e Mariborit i sulmuan ata të Chelseas para ballafaqimit të skuadrave në kuadër të Ligës së Kampionëve të mërkurën. Tifozët e Mariborit i sulmuan disa përkrahës të Chelseas para ballafaqimit të skuadrave në kuadër të Ligës së Kampionëve të mërkurën. Jashtë stadiumit, disa tifozë të skuadrës vendase u përleshën me mysafirët nga Anglia, e më pas u ballafaquan...

Champions League , goli më i bukur mban firmën e një shqiptari

Lojtari shqiptar i Mariborit, Agim Ibrahimi, i dha barazimin skuadrës së tij në ndeshjen përball Çelësit falë një supergoli në pjesën e dytë. 26-vjeçari i skuadrës sllovene shtangu të pranishmit në stadium dhe sidomos trajnerin e “Bluve” të Londrës, Hoze Muorinjo, kur në minutën e 50-të shënoi golin e parë të takimit. Portieri i skuadrës angleze Peterçeh nuk mundi ta ndalte...

CR7 nuk ishte i përqendruar te rekordi!

Dikush habitet se si Cristiano Ronaldo nuk shënoi në ballafaqim me Liverpoolin. Disa kanë pritur fitore më bindëse të Real Madridit kundër skuadrës angleze, por jo me një rezultat të ngushtë 1:0. Ajo që pritej më shumë ishte se Ronaldo do ta thyejë rekordin dhe t’i bashkohet legjendës spanjolle të klubit “mbretëror” Raul Gonzales në krye të listës së shënuesve më të...

Dortmund dhe Juventusi sfidojnë me fitore

Edhe pse me vështirësi Juventusi arriti të mposht grekët e Olimpiakosit në fushën e tij me rezultat 3-2, duke hedhur një hap të rëndësishëm për kalimin e grupit në Champions League. Të besuarit e Massimiliano Allegri-t e nisën mirë ndeshjen, duke kaluar në avantazh me anë të Andreal Pirlos në minutën e 21-të, por vetëm 3 minuta më pas Alberto Botia barazoi shifrat për Olimpiakosin,...

Pep Guardiola: Bayern Munchen nuk po luan siç dua unë

Pep Guardiola deklaroi se Bayern Munchen nuk po luan ende ashtu siç kërkon ai. Në konferencën e shtypit para ndeshjes që bavarezët do të luajnë ndaj Romës të mërkurën, trajneri spanjoll tha se duhet kohë që në fushë të shihet loja që ka në kokë. “I jemi afruar futbollit që imagjinoj unë, por ende nuk po luajmë siç dua. Duhet ende kohë”, tha Guardiola, i cili shtoi se Bayern...

Liverpooli shpreson akoma për kualifikim në Ligen e Kampionëve

Trajneri i Liverpoolit, Brendan Rodgers, ka thënë pas humbjes nga Real Madridi të martën se skuadra e tij ka akoma shpresë për t’u kualifikuar tutje në Ligën e Kampionëve. Kampioni evropian mposhti Liverpoolin me rezultat 1 me 0 fal golit të Karim Benzemas dhe prin në Grupin B me 12 pikë. Në pozitën e dytë është Baseli që ka gjashtë pikë, kurse “të kuqtë” kanë tri në pozitën...

Arsene Wenger i zhgënjyer me barazimin ndaj Anderlechtit

Trajneri i Arsenalit, Arsene Wenger, ka thënë se ai nuk ka qenë i bindur se skuadra e tij do ta mposhtë Anderlechtin edhe pse ishte në epërsi prej 3 me 0. Anderlechti u rikthye në 30 minutat e fundit duke arritur një barazim sensacional për pikën e dytë të skuadrës së Besnik Hasit. “Asnjëherë nuk u ndjeva i sigurt se e kemi fituar ndeshjen sepse gjatë gjithë takimit kemi çaluar...