Home » Kampionati Spanjoll

Carlo Ancelotti: Mungesa e Ronaldos na motivoi

Trajneri i Real Madridit, Carlo Ancelotti, thotë se mungesa e Cristiano Ronaldos e ndihmoi skuadrën e tij të shënojë fitore në finalen e Kupës së Mbretit ndaj Barcelonës. Portugezi mungoi në Clasico për shkak të një lëndimi, por në mungesë të tij Angel Di Maria dhe Gareth Bale të dy shënuan, derisa mbretërit fituan 2-1 në Mestalla. “Ne e merituam titullin. Ne dhamë shumë në...

Sonte finalja Barcelona-Real Madrid

Sonte me fillim në orën 21:30 në stadiumin Mestalja të Valencias do të luhet finalja e Kupës së Mbretit, e cila sjell përplasje të re të rivalëve të mëdhej Barcelonës dhe Real Madridit. El Klasikoja e 228-të nga të dyja skuadrat pritet me mungesa të rëndësishme për shkak të lëndimeve. Reali do të jetë pa Ronaldon, ndërsa në dyshim mbesin Ramos dhe Marselo, ndërsa Barcelona...

Carlo Ancelotti: Mungesa e Ronaldos na motivon më shumë

Ancelotti e ka të qartë recetën për të mposhtur Barcelonën në finalen e Kupës së Mbretit me 11-shen që po ashtu e ka vendosur, por që nuk preferon ta bëjë publike. “Ndeshjen nuk e kemi planifikuar për të bllokuar kundërshtarin, do të bëjmë lojën tonë me kualitetin dhe identitetin që kemi. Në lidhje me rreshtimin dhe formacionin titullar kam vendosur, por nuk do t’i them emrat...

Gerardo Martino: Nëse luajmë mirë do të fitojmë

Ilaçi më i mirë për trishtimin është të jesh në humor. Gerardo Martino e di shumë mirë se fitorja në finalen e Kupës së Mbretit përballë Realit të Madridit mund të jetë ajo çka i nevojitet skuadrës së tij për të hedhur pas krahave momentin negativ dhe mbi të gjitha për të rifituar besimin e humbur. “Nuk ka motivim më të mirë sesa të mendosh se finalet luhen për t’u...

Atletiko Madridi mund Getafen, rimerr kreun e La Ligës

Atletiko Madridi ringjitet sërish në krye të tabelës së kampionatit Spanjoll duke rimarrë kështu kreun të cilin për pak orë e mbajti Reali. Në ndeshjen ndaj Getafes, Atletiko shënoi dy gola dhe mbylli takimin me rrjetën e saj të paprekur. Godin shënoi golin e parë në minutën e 40 dhe më pas Diego Costa realizoi përsëri në minutën e 84. Pas kësaj ndeshje renditja në La Ligë...

Martino drejt largimit ,Barça pëlqen Klopp

Nisur nga situata aktuale, Martino duket se nuk dëshiron të qëndrojë më e po ashtu edhe drejtuesit e Barçës duket se nuk kanë ndërmend ta mbajnë, kështu që klauzola me penalitetet për prishje të njëanshme të kontratës mund të zgjidhet me mirëkuptimin e të dyja palëve pa patur asnjë kosto, qoftë për trajnerin e qoftë për klubin. Me mundësinë e largimit të Tatas në fund...

Real Madridi i kthehet fitoreve

Pas dy humbjeve të njëpasnjëshme Real Madridi ka shkatërruar Rayo Vallecanon me rezultat 5 me 0.Reali ka dominuar gjatë tërë takimit me ç’rast qysh prej minutës së 15 ka pasur epërsinë të cilën vazhdimisht e shtonte. Golin e parë e shënoi më i miri i botës, Cristiano Ronaldo që shënoi nga asistimi i Balet. Ky ishte goli i vetëm i pjesës së parë. Dhjetë minuta pas fillimit...

Diego Simeone: Llogaritë për titullin më nervozojnë

Me Athletic Bilbaon në transfertë, kjo do të jetë sfida e radhës për Atleticon e Madridit, që tashmë kryeson i vetëm kampionatin pas triumfit të Barcelonës në El Clasico dhe pas humbjes së Realit të Madridit përballë Sevillas. Diego Simeone, trajneri i Los Colchoneros, foli para gazetarëve për takimin me Bilbaon, por edhe për La Ligan që po bëhet gjithnjë e më e ndezur, javë...

Josep Maria Bartomeu: Barcelona mund të rinovojë me Valdes

Dëmtimi i rëndë i Victor Valdes në gju e komplikon situatën e gardianit katalanas që kishte vendosur largimin nga Barcelona në fund të këtij sezoni. Portieri spanjnoll dëshironte të niste një aventurë të re dhe Monaco e Manchester City ishin vendosur në radhë për ta afruar në merkaton e verës, por fakti që do të qëndrojë rreth 6 muaj larg fushave mund të bllokojë lëvizjet...