Home » Kampionati Botëror “Brazili 2014″

Keisuke Honda: Japonia mund ta fitojë Botërorin

Honda beson se Japonia është një rival serioz për të luftuar për titullin e Kupës së Botës këtë verë. Samurajët Blu janë në grupin C së bashku me Kolumbinë, Greqinë dhe Bregun e Fildishtë dhe edhe pse shihen si jo-favoritë, Honda beson se ata do të tregohen të rrezikshëm. “Ne përfundimisht jemi rivalë seriozë. Ekipet tjera na nënvlerësojnë neve dhe na marrin si një rival... 

Neymar: Ndjej frikë për botërorin

Kur mbeten edhe më pak se dy muaj nga starti i Botërorit të Brazilit, Neymar pranon se ka nisur të ndiejë frikë. Talenti i Barcelonës, vetëm 22 vjeç, është sulmuesi i cili do të luftojë të mbajë sa më lart flamurin e Selecaos në Kupën e Botës. “Eshtë një nder që do të mbaj veshur fanellën e kombëtares braziliane pikërisht në vendin tim, është realizimi i një ëndrre... 

Sepp Blatter siguron: Botërori i Brazilit, i suksesshëm

Ndërkohë që nga Katari mbërrijnë shifra te denja për një bilanc lufte me punëtorë që kanë humbur jetën në ndërtimin e stadiumeve të Botërorit 2022, presidenti i FIFA-s jep garanci të plotë se Kupa e Botës e këtij viti do të jetë një histori suksesi, ndonëse nuk la pa kritikuar autoritetet braziliane për vonesat në përfundimin e infrastrukturës, si dhe për mungesën e sigurisë... 

Kampionati Botëror “Brazili 2014″, himni i mbylljes nga Santana&Co

FIFA dhe “Sony Music Entertainment” kanë njoftuar gjatë së premtes se himni zyrtar i Botërorit 2014 në Brazil, që titullohet “Dar um Jeito” (Do ta gjejmë një mënyrë), do të performohet në ceremoninë e mbylljes së evenimentit në Rio de Janeiro nga Carlos Santana, Wyclef, Avicii dhe Alexandre Pires. Në programin muzikor zyrtar të turneut ky hit do të jetë një nga hitet e albumit... 

Katari e bleu Botërorin 2022

FIFA dridhet nga një skandal i ri pas dyshimeve se Katari e bleu të drejtën e nikoqirit të Kampionatit botëror 2022. E përditshmja britanike Telegraph ka raportuar se një kompani nga Katari i pagoi një zyrtari të lartë të FIFA’s një shumë prej 1.4 milionë euro në mënyrë që të lobohet për mbështetjen e Katarit. Bëhet fjalë për ish nënkryetarin e FIFA’s, Jack Warner i cili... 

Sami Khedira : Shpresoj të jem gati për Kampionatin Botëror

Mesfushori gjerman i Real Madridit, Sami Khedira është shumë optimist se do të rikuperohet në kohë për fazën finale të La Ligas dhe për Botërorin e Brazilit Khedira dëmtoi ligamentet e gjurit në nëntor të vitit të kaluar dhe prej atëher nuk është paraqitur në fushë, por ai shpreson se për dy ose tre javë do t’i bashkohet skuadrës. “Shumë është e mundeshme që brenda... 

“Brazil 2014″, beteja e këpucëve çorape

Është prezantuar në Barcelonë nga ylli katalanas Andres Iniesta këpuca e re e Nike, “Magista”, këpuca e veçantë sportive që do të vishet gjatë Kupës së Botës “Brazil 2014″. Modeli që ka bërë revolucion në botën e futbollit do të jetë në këmbët e yjeve botërorë si: Thiago Silva, Mario Gotze, David Luiz, Arda Turan etj. Të njëjtën gjë me Nike ka... 

Jose Mourinho: Anglia do ta fitoj Botërorin

Jose Mourinho, menaxheri i Chelsea, është i bindur se përfaqësuesja e Anglisë ka gjasa ta fitoj Kampionatin botëror. Përfaqësuesja e Anglisë anglezë bënë pjesë në grupin e ferrit, në Botërorin 2014, së bashku me Italinë, Uruguain dhe Costa Rica Por, Jose Mourinho, menaxheri i Chelsea, është i bindur se përfaqësuesja e drejtuar nga Rou Hodgson ka mundësi për të fituar Kampionatin... 

Joachim Low: Gjermania mund ta fitojë “Kupën e Botës 2014″

Gjermania i ka të gjitha cilësitë për të triumfuar në Kampionatin Botëror 2014. Kështu mendon përzgjedhësi Joachim Low. Edhe pse një ditë më parë tha se skuadra e tij nuk ishte akoma e gatshme për turneun e Brazilit, Low tash është shprehur se kombëtarja e tij mund ta fitojë trofeun, të cilin për herë të fundit e fitoi në vitin 1990. “Qëkur u tërhoq shorti, vazhdimisht po... 

Joachim Low : Gjermania mund ta fitojë Kupën e Botës

Gjermania i ka të gjitha cilësitë për të triumfuar në Kampionatin Botëror 2014. Kështu mendon përzgjedhësi Joachim Low. Edhe pse një ditë më parë tha se skuadra e tij nuk ishte akoma e gatshme për turneun e Brazilit, Low tash është shprehur se kombëtarja e tij mund ta fitojë trofeun, të cilin për herë të fundit e fitoi në vitin 1990. “Qëkur u tërhoq shorti, vazhdimisht po...