Home » Kampionati Anglez

​Dështon Manchester City

City nuk ka arritur më shumë se një barazim 2:2 përballë Sunderlandit. Me këtë barazim, ekipi nga Etihat ia ka vështirësuar edhe më shumë punët vetës për të arritur deri te titulli i kampionit. Manchester City ka fiksuar në Etihad përballë Sunderlandit. Skuadra e Manuel Pellegrinit nuk ka arritur më shumë se një barazim 2:2 përballë ekipit të fundit në Premierligë. Vendasit...

Arsene Wenger më se i kënaqur me fitoren ndaj West Hamit

Wenger ka lavdëruar paraqitjen e lojtarëve të Arsenalit, të cilët u rikthyen nga disavantazhi për të mposhtur West Ham United dhe për të mbajtur gjallë shpresat për përfundim në pozitën e katërt. Matt Jarvis heshti tifozët Topçinj në Emirates Stadium pas 40 minutash lojë, kur i kaloi mysafirët në avantazh, por dy gola nga Lukas Podolski dhe një tjetër gol nga Olivier Giroud përmbysën...

Demba Ba e “shpëton” Chelsean edhe në Premierligë

Chelsea vazhdon të jetë në garë edhe në Premierligë. Demba Ba ishe edhe një herë heroi i Chelseat. Sulmuesi senegalez ka shënuar golin e fitores në përballjen me Swansean. Më lehtë për Chelsean u bë kur në minutën e 14 Chicho u përjashtua nga ndeshja pas dy kartonëve të verdhë. Chelsea nuk arriti të gjejë golin në pjesën e parë. Demba Ba në minutën e 68 shënoi golin e...

Steven Gerrard: Takimi ndaj Cityt nuk vendos titullin

Kapiteni i Liverpoolit, Steven Gerrard, ka bërë të ditur se ndeshja e së dielës përballë Manchester Cityt nuk vendos për titullin kampion të Ligës Premiere. Mesfushori veteran shënoi dy herë në ndeshjen e fundit ndaj West Hamit për tri pikët e reja të “Të Kuqve”, por ka refuzuar të thotë se titulli vendoset në përballjen direkte mes tyre. “Jo, nuk mendoj se ndeshja ndaj...

Brendan Rodgers: Liverpooli nuk ka frikë nga City

Rodgers thotë se Liverpooli do të jetë “i patrembur” ndaj Manchester Cityt kur të dyja ekipet do të përballen vikendin e ardhshëm në Ligën Premier. Redsat janë rikthyer në krye të tabelës me një fitore 2-1 ndaj West Ham në Upton Park gjatë të dielës – me Steven Gerrard që shënoi nga një penalti në secilën pjesë. Dhe ata në ndeshjen e radhës do të përballen me Cityn...

S’ka gola në pjesët e para në Camp Nou

As Barcelona e as Atletico Madridi nuk kanë arritur të shënojnë në pjesën e parë të përballjes së parë çerekfinale të Ligës së Kampionëve që po zhvillohet në Camp Nou.Ish-sulmuesi blaugran, David Villa, pati një rast të shkëlqyer në fillim të ndeshjes, por goditi jashtë. Në vazhdim, Martino bëri një zëvendësim të detyruar, pasi Pique u dëmtua dhe ia lëshoi vendin Bartras...

Manchester United, 200 milionë për përforcime

Telegraph raporton se United tashmë i ka 100 milionë funte në dispozicion, plus 100 milionë funte të tjera vitin e ardhshëm. Kjo do të thotë se ai mund t’i harxhojë 200 milionë funte në përforcime, duke qenë se gjysma e tyre mund të paguhen në fillim dhe gjysma më vonë. Përveç kësaj, drejtuesit e klubit do t’ia lënë atij në dispozicion edhe paratë të cilat klubi do t’i...

Manuel Pellegrini i kënaqur me barazimin

Manuel Pellegrini është i kënaqur me barazimin e ekipit të tij ndaj Arsenalit të shtunën.Arsenali ndali Cityn në një barazim 1-1, por është Pellegrini ai që ka mbrojtur ekipin e vet. “Eshtë javë e mirë. Mendoj se katër pikë ndaj Unitedit dhe Arsenalit, të dyja ndeshjë në udhëtim, e kompletojnë një javë të mirë”. “Arsenali ka pasur një pjesë të dytë të...

Mourinho dorëzohet: S`kemi gjasa për titull

Mourinho beson se humbja nga Crystal Palace e lë Chelsean pa “asnjë shpresë” për të fituar titullin e Premier Ligës këtë sezon. Një autogol i John Terryt ishte i mjaftueshëm që “Blutë” të pësonin humbje në Selhurst Park dhe derisa ata mbesin para Liverpoolit dhe tre pikë para Manchester Cityt, të dy këto ekipe shumë lehtë mund të kalojnë londinezët nëse ata sigurojnë...

Manchester United fiton ndaj Aston Villas

Mysafirët, të cilët gjatë këtij sezoni kanë befasuar duke mposhtur gjigantët si Arsenal, Manchester City apo Chelsea, filluan fuqishëm takimin. Ata kaluan në epërsi përmes një goli të shënuar nga Ashley Westwood nga goditja e lirë, pas vetëm 13 minutash lojë. Por Djajtë e Kuq e morën veten shpejt duke barazuar me anë të Wayne Rooneyt në minutën e 20-të të takimit. Në fund...