Home » Kampionati Anglez

Adnan Januzaj shënon supergol për U21 të United

Adnan Januzaj ka luajtur dhe sërish ka shënuar për ekipin U21 të Mancheste United, që mbrëmë mposhti Tottenhamin me rezultat 2-1. Një goditje brilante e Januzajt kaloi në epërsi Djajtë e Kuq, para se rivalët të barazojnë në mënyrë kontroverse pas disa sekondash, përmes Nathan Oduwa. Por në çastet e fudnit të takimit, Januzaj dërgoi një harkim nga këndi, me Tom Thorpe që e dërgoi... 

Chelsea dhe City vazhdojnë tutje

Skuadra kampione në fuqi në Angli, Manchester City ka shënuar fitore bindëse në përballje me Sheffield Wednesday në kuadër të Capital One Cup. City triumfoi 7:0 me golat e Lampard (2), Dzeko (2), Navas, Toure (p) dhe Pozo. Fitore ka shënuar edhe Chelsea, që mposhti 2:1 Boltonin. Zouma e Oscar shënuan për londinezët, teksa golin e vetëm të mysafirëve e realizoi Mills.  Read More →

Kualifikim i vështirë i Liverpool

Liverpooli nuk po kalon në formën më të mirë, dhe këtë e dëshmoi edhe kualifikimi në Capital One Cup. Skuadra e Brandon Rodgers, me mund të madh arriti kualifikimin, pas plotë 120 minutave lojë. E “arrë” e fortë për Liverpoolin kësaj radhe ishte Middelsbrough. Rossiter shënoi golin e parë në pjesën e parë për ekipin e famshëm anglez në minutën e 10. Por, në të 62, golin... 

Arsene Wenger: Gabuam rëndë

Arsene Wenger, ka fajësuar lojtarët e tij për eliminimin nga kupa e ligës, pas humbjes nga Southampton. Togjinjët e nisën mirë takimin duke shënuar nëpërmjet Alexis Sanchez, por ishin tani mysafirët që bënë përmbysjen, duke shënuar dy gola dhe duke eliminuar Arsenalin. “Southamptoni ka luajtur shumë mirë sonte. Është zhgënjyese për ne, patëm një fillim të mirë, por bëmë... 

Brendan Rodgers: Liverpooli të mos bëjë gabime

Menaxheri i Liverpoolit, Brendan Rodgers, pret që lojtarët e tij ta harrojnë fillimin e dobët të sezonit dhe të bëjnë paraqitje të mirë në ndeshjen e Kupës së Ligës kundër Middlesbrough. Ky sezon nuk ka filluar mirë për Redsat, të cilët i kanë humbur tri nga pesë ndeshjet e para. Të martën, ata zhvillojnë ndeshjen e raundit të tretë të League Cup në Anfield dhe kjo është... 

City dhe Chelsea ndahen me barazim 1- 1

Pas 4 fitoreve rradhazi, ekipi i Chelseat ka provuar barazimin e parë në këtë edicion të Premier Leagues. “Blutë” e Londrës, janë ndalur në barazim 1-1, në fushën e pretendentëve të Manchester Cityt. Një ndeshje spektakolare e cila ka pasur 8 kartona të verdhë dhe 1 të kuq për Zabaletën e Cityt. Ndeshja ka nisur me ritëm të lartë ku City hidhet menjëherë në sulm. Ekipi... 

Manchester United i rikthehet fitoreve, Januzaj luan 8 minuta

Pas një starti që kërkohet të harrohet sa më parë, Manchester United, ka arritur fitoren e parë në Premierligë, në javën e katërt. Djatë e Kuq mposhtën QPR-ën me rezultat 4 me 0, ndërsa për trajnerin Luis Van Gaal, për skuadrën e tij tani po fillon sezoni i ri. “Unë iu thashë lojtarëve, ne po fillojmë diçka të re sot. Për ne sot po fillon sezoni. Unë kam bërë zgjedhjen... 

Manuel Pellegrini: Fitorja ndaj Liverpoolit e rëndësishme

Manuel Pellegrini është shumë i lumtur që Manchester Cityt fitoj ndaj Liverpollit, me rezultat 3:1. Sipas kilianit kjo është një fitore shumë e rëndësishme. Manchester City ka realizuar një fitore të madhe përballë Liverpoolit, të cilin e mposhti me rezultat 3:1. Për fitoren e ekipit nga Etihad u përkujdes Stevan Jovetic, i cili realizoi dy gola dhe Sergio Aguero. Kjo fitore e ka gëzuar... 

Manchester United ndahet me barazim përballë Sunderlandit

Manchester United nuk ka arritur më shumë se një barazim 1:1 përballë Sunderlandit. Manchester United po vazhdon të tregoj lojëra të dobëta. Pas humbjes nga Swansea, ekipi nga Old Trafford nuk ka arritur më shumë se një barazim 1:1 përballë Sunderlandit, në kuadër të xhiros së dytë të Premierligës. Ekipi i Louis Van Gaalit e nisi mirë takimin dhe kaloi në epërsi në minutën... 

Manchester United publikon numrat në fanellë për stinorin e ri

Manchester United sot ka njoftuar për numrat në fanellë që lojtarët do të vënë në stinorin e ri. Tashmë është e konfirmuar. Mesfushori kosovar, Adnan Januzaj, është pasardhës i Ryan Giggs, transmeton faqja zyrtare e Manchester United. Adnani ka marrë numrin 11 në fanellën e tij, numër të cilin për më shumë se dy dekada e mbajti uellsiani.Mëposhtë gjeni numrat e të gjithë...