Home » Kampionati Anglez

Skrtel shpëton Liverpoolin

Martin Skrtel ishte heroi i Liverpoolit në përballjen kundër Arsenalit, pasi që shënoi një gol në minutën e 97-të të takimit për ta barazuar rezultatin në 2-2. The Reds e diktuan tempon e lojës gjatë pjesë së parë, duke pasur më shumë posedim të topit dhe herë pas herë kërcënonin portën e Topçinjëve. Pas disa tentimeve, Liverpool avanasoi më në fund përmes supertalentit...
Etiketat: ,

Fellaini: Vendi i katërt mjafton për United

Mesfushori i Manchester United, Marouane Fellaini, ka deklaruar se për ekipin e tij vendi i katërt do të ishte i mjaftueshëm. Fellaini kështu bie në kundërshtim me trajnerin e tij, i cili thotë se United po lufton për titull. “Sezoni i kaluar nuk ishte aq i mirë për Manchester Unitedin”. “Së paku të arrijmë vendin e katërt do të ishte e mrekullueshme. Unë e dua këtë sfidë”,...

Van Gaal njeriu i duhur për United

Ish-sulmuesi i Manchester United, Ole Gunnar Solskjaer thotë se Louis van Gaal është njeriu i duhur për klubin anglez. Solskjaer i cili fitoi gjashtë tituj gjatë qëndrimit të tij 11 vjeçar në klub, thotë se Van Gaal ka karakterin tipik për të ri-ngritur Unitedin. “Ai është si ajër i pastërt për Unitedin. Tifozët, lojtarët që kanë pasur nevojë për një personalitet të fortë. “Ju...

Liverpool-Chelsea, përballja gjysmëfinale

Liverpooli do të luajë kundër Chelseat në gjysmëfinale të Kupës së Ligës. Përballja e parë do të zhvillohet në Anfield, ndërsa ndeshja e kthimit në Stamford Bridge. Tottenhami do të jetë nikoqir i Sheffield United në White Hart Lane në sfidën e parë të gjysmëfinales tjetër, para se të udhëtojë në Bramall Lane për ndeshjen e kthimit. Ndeshjet e para do të zhvillohen më...

Tifozët e Unitedit më të zëshmit në Angli

Tifozët e Manchester Unitedit janë zgjedhur si më të zëshmit në ndeshjet në udhëtim prej të gjitha klubeve në Ligën Premier, edhe pse këtë edicion nuk ka zhvilluar lojë të bukur për sy. Lajmi është bërë i ditur nga e përditshmja angleze DailyMail. Skuadra e Louis Van Gaal nuk e kishte fituar asnjë ndeshje në udhëtim deri me 22 nëntor, derisa u përballën me skuadrën e Arsenalit...

Manchester United vazhdon serinë e fitoreve

Djajtë e Kuq e shënuan fitoren e radhës, kësaj here shumë të vështirë në udhëtim kundër Southampton. United fitoi 2:1 në këtë takim ku shkëlqeu holandezi, Robin Van Persie, me dy gola. Ai realizoi së pari bukur në minutën 12’, mirëpo Graziano Pelle (31’) barazoi shifrat me një gjuajtje me të majtën. Gjithsesi, Van Persie (71’) ia siguroi të tre pikët Unitedit me një gol...

Fiton Manchester United, këndellet Liverpool

Manchester United ka arritur edhe fitoren e radhës duke mundur Stoke Cityn me rezultat 2-1, të martën mbrëma në ‘Old Trafford’, në kuadër të xhiros së 14-të të Premier League-s. ‘Djajtë e Kuq’ edhe në duel me Stoke Cityn kanë zhvilluar lojë mjaft të mirë, e duke arkëtuar edhe tri pikë të mëdha në garën për kreun e tabelës. Marouane Fellaini (21) dhe Juan Mata (59) shënuan...

Ronald Koeman: Manchester City ka ekipin më të mirë në LP

Menaxheri i Southamptonit, Ronald Koeman, e ka quajtur Manchester Cityn si skuadrën më të fortë në Ligën Premier. Telegrafi kujton se ekipi i holandezit pësoi humbje prej 3-0 nga kampioni, ndërsa trajneri nuk ankohet shumë në lojtarët e tij, pasi mendon se kundërshtari ishte shumë i fortë, madje edhe kur luajti me një futbollist më pak në fushë. “Mendoj se fillimi i pjesës së...

Manuel Pellegrini i kënaqur me paraqitjen e Cityt

Manuel Pellegrini, është i ngazëllyer pas fitores bindëse ndaj Southampton.“Jam shumë i kënaqur pasi ne mposhtëm një ekip shumë të mirë. Ata ishin të dytët në tabelë dhe ata e kanë merituar atë pozitë pasi ata luajnë shumë mirë”. “Ne i mposhtëm ata duke luajtur një ndeshje shumë të mirë – jo vetëm në mbrojtje, edhe pse ishte e rëndësishme ta ruajmë portën e...

Karim Benzema drejt Premier League-s

Karim Benzema nuk është i sigurt nëse do të qëndrojë në Real Madrid.Sulmuesi francez, i cili në Madrid u transferua në vitin 2009 nga Lyoni, është i pakënaqur me presidentin e madrilenëve, Florentino Perez, i cili gjatë verës e kishte menduar Luis Suarezi në vend të reprezentuesit francez. Mediat britanike shkruajnë se 26 vjeçari nuk e përjashton mundësinë e largimit nga ‘Bernabeu’. Liverpool...