Home » Kampionati Anglez

Karim Benzema drejt Premier League-s

Karim Benzema nuk është i sigurt nëse do të qëndrojë në Real Madrid.Sulmuesi francez, i cili në Madrid u transferua në vitin 2009 nga Lyoni, është i pakënaqur me presidentin e madrilenëve, Florentino Perez, i cili gjatë verës e kishte menduar Luis Suarezi në vend të reprezentuesit francez. Mediat britanike shkruajnë se 26 vjeçari nuk e përjashton mundësinë e largimit nga ‘Bernabeu’. Liverpool...

Manuel Pellegrini nuk e ndryshon stilin e lojës

Menaxheri i Manchester Cityt, Manuel Pellegrini, thotë se nuk do ta ndryshojë stilin e lojës, përkundër rezultateve të dobëta të kampionit anglez. Ekipi i kilianit ndërpreu rrjedhën prej tri ndeshjesh pa fitore në Ligën Premier duke mposhtur rivalin lokal, Manchester United (1-0), por nuk ishte bindës në atë triumf (sidomos për faktin se kundërshtari luajti me një futbollist më pak...

Newcastle United befason kampionin M.City

Skuadra kampione e Premierligës, Manchester City, është befasuar në shtëpi, në kuadër të Carlin Cup, duke u mposhtur nga Newcastle United. Mysafirët e Newcastle, që nuk janë duke kaluar formë të mirë në Premierligë, shënuan nga një gol, në secilën pjesë. Rolando Aarons, në minutën e 6’, i dha avantazhin mysafirëve, për të vazhduar Moussa Sissoko, në të 76’, për 0-2.  Read More →

Chelsea kthehet në fitore

Chelsea ka arritur të shënojë fitore 2:1 kundër Shrewsbury Town.Skuadra e Jose Mourinhos, Chelsea, ka arritur të mposhtë 2:1 Shrewsbury Town në kuadër të Capital One Cup. Didier Drogba (48’) dhe Jermaine Grandison (81’ ag) shënuan golat e këtij triumfi të londinezëve, teksa Andreë Mangan (77’) realizoi golin e vetëm të vendasve. Tutje kaloi edhe Bournemouth që mposhti 2:1 West...

Liverpooli rikthehet me fitore

Liverpooli ka arritur të bëjë mrekullinë duke e përmbysur rezultatin përballë Swansea, për të kaluar në raundin tjetër të Carling Cup. Liverpooli në Anfield, mposhti Swansean, me rezultat 2-1, duke shënuar dy gola, në minutat e fundit të ndeshjes. Marvin Emnes, shënoi për epërsinë e Swansea, në minutën e 66’. Kur po pritej një humbje e të kuqeve në shtëpinë e tyre, ishte...

Arsene Wenger : Kyçe shpejtësia e Alexis

Menaxheri i Arsenalit, Arsene Wenger, e ka cilësuar si shumë të rëndësishme cilësinë dhe shpejtësinë e yllit kilian, Alexis Sanchez. Kiliani kapitalizoi nga gabimet e portierit mysafir në ndeshjen e fundit dhe Wenger ka lëvduar shpejtësinë e kilianit. “Alexis shfrytëzoi gabimin që ata bënë”. “Ai ka cilësi të mëdha dhe shpejtësi, kjo është arsyeja pse ai fiton aq shumë...

Louis Van Gaal: Paraqitja më e mirë e United

Van Gaal mendon se Manchester United bëri lojën më të mirë të sezonit gjatë të hënës mbrëma, edhe pse barazoi 2-2 ndaj West Brom. Djajtë e Kuq e panë veten në disavantazh dy herë në Hawthorns dhe arritën të nxjerrin një pikë falë një goli të shënuar nga Daley Blind me tre minuta të mbetura. “Jam shumë i zhgënjyer pasi ne luajtëm lojën më të mirë të sezonit dhe rezultati...

Tri lajme pozitive të Man United

Tifozët e Manchester Unitedin do të nisin mbarë këtë ditë me tri lajme pozitive nga skuadra. Mediat angleze konfirmojnë se dy lojtarë të United tani janë rikthyer në formacion pas lëndimeve në javët e fundit. Ander Herrera dhe Phil Jones kanë marrë shkarkesë mjekësore dhe do ti bashkohen skuadrës të parë. Lajm i mirë për tifozët e United është edhe marrëveshje e re me portierin,...

Jose Mourinho triumfon ndaj Arsene Wenger në derbi

Chelsea fiton derbin londinez ndaj Arsenalit duke konfirmuar përsëri se blutë janë pikërisht skuadra për t’u mundur në Premier League. Nuk ishte ndeshja më e bukur e mundshme për tifozët megjithatë fitoi sërish pragmatizmi i Mourinhos që fitoi një tjetër betejë taktike me kundërshtarin e tij Arsene Wenger. Në Stamford Bridge “topcinjtë” e nisën ndeshjen shumë mirë duke...

Adnan Januzaj shënon supergol për U21 të United

Adnan Januzaj ka luajtur dhe sërish ka shënuar për ekipin U21 të Mancheste United, që mbrëmë mposhti Tottenhamin me rezultat 2-1. Një goditje brilante e Januzajt kaloi në epërsi Djajtë e Kuq, para se rivalët të barazojnë në mënyrë kontroverse pas disa sekondash, përmes Nathan Oduwa. Por në çastet e fudnit të takimit, Januzaj dërgoi një harkim nga këndi, me Tom Thorpe që e dërgoi...