Home » Futboll

Mourinho barazon rekordin e tij personal

Strategu portugez pas fitores 5-0 ndaj skuadrës gjermane Schalke 04, në kuadër të Ligës së Kampionëve, ka arritur të barazoj një rekord të tijin personal, transmeton Telegrafi. ‘Special One’, ka dërguar në 19 numrin e ndeshjeve pa humbje këtë stinor, duke barazuar numrin e lojëve pa pësuar si me atë kur ishte tek skuadra madridlene, Real Madrid, gjatë vitit 2010. Ish-trajneri...

Franz Beckenbauer: Shaqiri mund të largohet në janar

Xherdan Shaqiri mund të largohet që në janar nga Bayerni i Mynihut. Pas zërave të shumtë të merkatos rreth futbollistit zviceran me origjinë shqiptare, tashmë konfirmimi vjen nga presidenti nderit i bavarezëve, Franz Beckenbauer. Ikona e futbollit gjerman dhe në veçanti i Bayernit të Mynihut hap dritaren e transferimit për mesfushorin e talentuar, që kërkon më shumë minuta aktivizimi. Shpesh...

Moyes nuk i njeh lojtarët e tij te Sociedadi

David Moyes ishte në stolin e Real Sociedad për herë të parë të shtunën e kaluar.Disa video janë publikuar në internet ku shihen vështirësitë e Moyes për të komunikuar me lojtarët e tij të rinj, transmeton Telegrafi. Për më tepër, ai ka përmendur disa emra të lojtarëve që nuk ekzistojnë fare ne skuadrën e tij, siç ishte “STEFANO”. Megjithatë kjo është e kuptueshme...

Carlos Tevez: Në Champions, si në Serie A

Sulmuesi i Juventusit, Carlos Tevez, ka bërë thirrje ndaj shokëve të skuadrës të përsërisin formën e shfaqur në Serie A, për të triumfuar në përballjen e Champions League ndaj Malmos, të mërkurën. Gjigantët nga Torino do të udhëtojnë drejt Suedisë në kërkim të fitores së parë në transfertë këtë sezon në Europë, pas humbjeve ndaj Atletico Madridit dhe Olympiacosit, në...

Jurgen Klopp nuk beson se Wenger është në presion

Borussia Dortmund, Jurgen Klopp, nuk beson se Arsene Wenger është në presion të madh te Arsenali. Klopp ka folur para ndeshjes së sotme të Ligës së Kampionëve në mes dy skuadrave, ndeshje që zhvillohet në Emirates, dhe sipas tij, rezultatet e dobëta të Topçinjve së fundmi janë pasojë e mungesave. “A është Arsenali në presion të vërtetë? Ka lloje të ndryshme të presionit....

Raul Gonzalezi është ende para Lionel Messit

Lionel Messi theu rekordin e Raul Gonzalezit për numrin e golave të realizuar në Ligën e Kampionëve. Ylli i Barcelonës shënoi het-trik në fitoren e skuadrës së tij në udhëtim ndaj APOEL-it me rezultat 4:0, dhe u ngjit në kuotën e 74 golave, tre më shumë se rekordi i Raulit. Mirëpo, ekziston një tjetër renditje ku ish legjenda e Los Blancos gjendet para Messit. Me 76 gola në të...

LK: Reali për konfirmim, Juventus për kualifikim

Për shkak të rrethanave dhe llogarive që në këtë pjesë të sezonit janë të pashmangshme pritet që minimalisht edhe 4 klube të tjerë të prenotojnë biletën për në fazen. Faza e grupeve për edicionin aktual të Champions League po i afrohet ndjeshëm fundit dhe për rrjedhojë edhe numri i skuadrave të kualifikuara po shtohet gjithmonë e më shumë. Për shkak të rrethanave dhe llogarive...

Karlo Ançelotti: Në Itali do drejtoja veç Milanini

Triumfi në Ligën e Kampioneve me Realin e Madridit e ka ngjitur në piedestal Karlo Ançelotin, i cili në kryeqy tetin spanjoll do të kujtohet përgjithmonë si njeriu që u dhurojë Champions-in e 10-të madrilenëve. Por suksesi nuk e ka “dehur” ish-trajnerin e Milanit, i cili, gjatë një interviste për të përditshme “La Repubblica”, premton se në një të ardhme, nëse do të rikthehet...

Pep Guardiola: Dy gabime na kushtuan me humbje

Guardiola është i zhgënjyer me humbjen e pësuar nga Manchester City, me rezultat 3:2, pasi Bayern Munich e dominoi takimin. Por, strategu spanjoll e pranon se bë dy gabime në fund, të cilat iu kushtuan me humbje. Bayern Munich ishte afër fitores ndaj Manchester Cityt në Etihad, edhe pse ishte pa Mehdi Benatian që u përjashtua në minutën e 20-të me karton të kuq, por pesë minuta pa...

Manuel Pellegrini kërkon maksimumin ndaj Bayernit

Pellegrini thotë se Manchester City do të japë maksimumin për të nxjerrë një rezultat pozitiv sonte ndaj Bayern Munich dhe për t’u kualifikuar në rundin e ardhshëm. Kampionët e Anglisë kanë mbledhur tre pikë dhe për të qëndruar në garë ata kanë nevojë për fitore ndaj skuadrës bavareze. “Për skuadrën tonë është shumë e rëndësishme të arrijë rezultate sa më pozitive...