Home » Futboll

Kovacic: Ishte gol më i bukur në karrierë

Mesfushori i Interit, Mateo Kovacic ka shënuar “golin më të mirë në karrierë”, por nuk është ndarë i kënaqur me barazim 2-2 ndaj Lazios. I riu kroat shënoi gol me anë të një goditje sensacionale duke e dërguar topin në këndin e golit, pas një harkimi të topit nga këndi. “Kam shënuar shumë gola dhe mendoj se ky ishte goli më i mirë në karrierën time”, ka thënë Kovacic,... 
Etiketat: , ,

Benitez: Mund ta mposhtim Juven

Menaxheri i Napolit, Rafa Benitez, beson se skuadra e tij është e aftë ta mposhtë Juventusin në Superkupën së Italisë. “Juve kryeson kampionatin dhe mbetet skuadra më e fortë në Itali, por ne kemi mentalitet për ta fituar një përballje të vetme”. “Ne i respektojmë kundërshtarët, por njohim edhe forcën tonë dhe duam të fitojmë”, ka tënë spanjolli. Ai po ashtu nuk ka dhënë... 

Xavi: Kurrë nuk do të shkoja te Reali

Xavi Hernandez thotë se bëri vendimin e duhur që zgjodhi të qëndronte në klub këtë verë dhe tregon se kurrë nuk e ka menduar një kalim te Real Madrid. 34-vjeçari ishte gati që të largohej nga klubi gjatë kësaj vere para se të fillonte sezoni i ri, por ai u bind nga Luis Enrique se ka akoma rol në klub. “Jam fanatik pas Barcelonës. Nuk do të isha i lumtur në Madrid. Unë jam nga... 

Terry: Do t’ia dalim edhe ndaj Stoke

Kapiteni i Chelseat, John Terry, është i bindur se ata mund t’i bëjnë ballë sfidës së sotme ndaj Stoke Cityt. Pavarësisht se është një udhëtim i vështirë, Terry beson se Blutë janë mjaft të fuqishëm për t’ia dalë. “Mbase nuk ka asnjë skuadër më të vështirë se Stoke në ndeshjet në udhëtim. Por ne po ia dalim mirë dhe është e rëndësishme të shkojmë në ndeshje... 
Etiketat: ,

Skrtel i zhgënjyer: Liverpooli u desh të fitojë

Mbrojtësi i Liverpoolit, Martin Skrtel, shprehet i zhgënjyer pas barazimit 2-2 ndaj Arsenalit, duke thënë se Redsat e merituan fitoren. Sllovaku shënoi një gol të vonshëm për të nxjerrë një pikë për skuadrën e tij, që dominoi pjesën më të madhe të takimit. “Është e qartë se ne deshëm të mbledhim të tre pikët sot, por të jesh në një gol disavantazh dhe të barazosh në... 

Arsenali refuzon Vidicin

Arsenali ka refuzuar shansin për të nënshkruar me ish-kapitenin e Manchester United, Nemanja Vidic. Mediat britanike raportojnë se Arsenalit i ishte ofruar mundësia për të nënshkruar me Vidic, javën e kaluar, me Topçinjtë që përballen me probleme defensive. Megjithatë menaxheri Arsene Wenger vendosi të qëndrojë me skuadrën aktuale deri në janar, kur do të kërkojë ndonjë përforcim... 

Mancini: Interi luan me frikë

Roberto Mancini thotë se Interi luan me frikë kurdo që luan para publikut të vet në San Siro. Nerazzurrët mbrëmë barazuan 2-2, pasi fillimisht e panë veten në disavantazh 2-0, para se të rikthehen për të barazuar. “Ka pak frikë, veçanërisht kur ndeshjet marrin një kthesë të keqe. Ne duhet ta tejkalojmë këtë pengesë dhe unë besoj se do ta bëjmë. Shpresoj se në ndeshjen e... 
Etiketat: ,

Lallana: Liverpooli krijoi më shumë

Mesfushori i Liverpoolit, Adam Lallana, thotë se skuadra e tij meritoi tri pikë në takimin kundër Arsenalit. Redsat ishin në disavantazh deri në minutat shtesë, kur e barazuan rezultatin përmes Martin Skrtel. “Mendoj se ishim skuadra dominuese. Krijuam mjaft shanse për të marrë tri pikë”. “Ishte e rëndësishme që të fitonim diçka nga ndeshja”, ”, ka deklaruar Lallana për... 
Etiketat: ,

Kroos: Trofeu, mënyra më e mirë për ta mbyllur vitin 2014

Mesfushori i Real Madridit, Toni Kroos, ka thënë se është i ngazëllyer me trofeun e Kupës së Klubeve të Botës. ‘Los Blancos’ vitin 2014 e mbyllen në mënyrën më të mirë të mundshme, duke fituar trofeun e Kupës së Klubeve të Botës pas triumfit në Ligën e Kampionëve, Copa del Rey dhe Superkupën e Evropës. Reprezentuesi gjerman, i cili gjatë verës që lamë pas iu bashkua... 
Etiketat: ,

Wenger i zhgënjyer për golin e pranuar në fund

Trajneri i Arsenalit, Arsene Wenger, thotë se barazimi (2-2) ndaj Liverpoolit, ishte rezultat i drejtë për të dyja skuadrat dhe se ekipi i tij bëri performancë të dobët në fund të ndeshjes. Topçinjtë ishin në epërsi deri në minutën e shtatë shtesë kur Martin Skrtel me kokë shpëtoi skuadrën e Brendan Rodgersit nga humbja e tetë sivjet. “Ndoshta ishte rezultat i drejtë, por jemi...