Home » Futboll

Cristiano Ronaldo i kundërpërgjigjet Platinis

Cristiano Ronaldo i është përgjigjur kreut të UEFA, Michel Platini, rreth temës se kush duhet ta fitojë Topin e Artë. Ronaldo shihet si favorit i pastër për ta fituar çmimin më të madh individual në futboll, por francezi ka një mendim tjetër. Udhëheqësi i institutit më të lartë të futbollit evropian së fundi tha se duhet të jetë një lojtar gjerman që do ta fitojë Topin e...

Edi Rama: UEFA bëri padrejtësi

Për kreun e qeverisë shqiptare, Edi Rama vendimi i dhënë sot nga UEFA për ndeshjen Serbi-Shqipëri nuk është aspak i drejtë. Në një reagim në rrjetet sociale, kryeministri Rama inkurajon Feredatën Shqiptare të Futbollit që të vazhdojë betejën gjyqësore kur këtij vendimi. “FSHS bën mirë të mos hapë betejë gjyqësore deri në fund! Sot nuk u bë drejtësi për atë që ndodhi...

Lorik Cana: Kjo nuk është drejtësi

Kapiteni i Shqipërisë, Lorik Cana ka thënë se vendimi i Komisionit Disiplinor të UEFA-s që ia dhuroi fitoren Serbisë, nuk paraqet drejtësi. Kapiteni i Shqipërisë, Lorik Cana ka shprehur i pakënaqur me vendimin e Komisionir Disiplinor të UEFA-s që e shpalli Serbinë fituese me rezultat zyrtar 3:0 të duelit të ndërprerë me kuqezintjë në Beograd. Cana ishte një prej atyre që u desh...

Vendimi i UEFA, reagon Saimir Tahiri

000Ata që bëjnë kompromise me padrejtësinë janë me keq se ata që shkaktojnë padrejtësinë vetë. Kështu e ka ironizuar ministri i Brendshëm , Saimir Tahiri vendimin e marrë nga UEFA. “Ata që bëjnë kompromise “neutrale” kur i duhet të gjykojnë padrejtësi, janë më keq se ata që shkaktuan padrejtësinë vetë”, shkruan Tahiri në Facebook.  Read More →

FSHF dërgon UEFA-n në Gjykatën e Arbitrazhit Sportiv

Shqipëria humbet ndeshjen 3-0 në tavolinë, ndërkohë që Serbisë i hiqen tre pikë. Nëse ky është vendimi i UEFA për ndeshjen e ndërprerë Shqipëri-Serbi, atëherë Federata Shqiptare e Futbollit (FSHF) do ta apelojë vendimin e UEFA-s në Gjykatën e Arbitrazhit Sportiv në Lozanë, transmeton Telegrafi. Sipas rregullores, FSHF-ja ka 3-7 ditë kohë për të apeluar vendimin. Ankthi pa...

Ja pesë pikat e vendimit të UEFA-s për ndeshjen Serbi-Shqipëri

Vendimi i Komisionit Disiplinor dhe të Etikës në UEFA për ndeshjen e ndërprerë në minutën e 41-të më 14 tetor në Beograd për eliminatoret e Kampionatit Evropian “Francë 2016”, u morr qysh dje, por u dha vetëm sot në mëngjes. Mediat në serbi kanë publikuar disa pika, të cilat sipas tyre përmban dokumenti i vendimit të UEFA-së për ndeshjen e futbollit Serbi-Shqipëri, transmeton...

UEFA ia dhuron fitoren 3-0 Serbisë

Institucioni më i lartë i futbollit evropian, UEFA, ka vendosur t’i dhurojë Serbisë fitoren 3-0 për ndeshjen e ndërprerë ndaj Shqipërisë, raportojnë mediat nga Shqipëria. Vendimi i Komisionit Disiplinor dhe të Etikës në UEFA për ndeshjen e ndërprerë në minutën e 41-të më 14 tetor në Beograd për eliminatoret e Kampionatit Evropian “Francë 2016”, u morr qysh dje, por u dha...

Anglia e penduar për blerjen e Balotellit

Mediat angleze e kanë sulmuar duke u shprehur se Balotelli nuk duhet të cuditet se përse i ndodhin të gjitha pikërisht atij. Nëse ka një gjë të cilën Balotelli e ka bërë shumë mirë të Liverpuli, është ajo që ti bërë të gjithë të bien dakord. Thuajse të gjithë fansat e The Reds janë të mendimit se blerja e sulmuesit italian ishte një hap i gabuar duke e konsideruar Balotellin...

Iker Casillas: Ronaldo, në formë më të mirë se Messi

Portieri i Real Madridit, Iker Casillas, beson se Cristiano Ronaldo është në formë më të lartë se sa Lionel Messi para ndeshjes që zhvillohet të shtunën në Bernabeu. Ronaldo shënoi 20 gola në 12 ndeshje këtë sezon për Realin dhe krahasuar me Messin që ka vetëm nëntë gola në 11 ndeshje, dhe është Casillas ai që vlerëson lart formën e portugezit. “Ronaldo është më i mirë...

Besiktasi e shkeli Partizanin në Beograd

Besiktas e shkeli Partizanin e Beogradit duke e mposhtur si mysafir me rezultat 4:0, në ballafaqimin e Grupit C në Europa League. Me nga dy gola në secilën pjesë të lojës, gjiganti turk i dha leksion skuadrës serbe. Veli Kavlak dhe Demba Ba realizuan në 45 minutat e para, kurse Oguzhan Ozyakup dhe Gokhan Tore shtuan nga një gol pas intervalit në fitoren e thellë të Besiktasit.  Read More →