Home » Futboll » Conca, lojtari i 3-të më i paguar në botë

Conca, lojtari i 3-të më i paguar në botë

Argjentinasi Dario Conca është lojtari i 3-të më i paguar në botë pasi ai i ka një pagë vjetore prej 10.4 milion eurosh pagë të cilën e kanë vetëm Ronaldo dhe Lionel Messi.

Conca tashmë luan tek ekipi kinez i futbollit Guangzhou ku u transferua nga ekipi i Fluminenses me një çmim prej 26.5 milion eurosh.

Conca sezonin e kaluar ka qenë lojtari vendimtar për Fluminensen në fitimin e titullit kampion në Brazil dhe tashmë transferimi i tij në kampionatin kinez ka bërë një jehonë të madhe pasi u bë lojtari i 3-të më i paguar në botë.

 

Shpërndaje:
  • Postoje tek Kapsit
  • Bookmark tek RuajFaqet
  • Facebook
  • Digg
  • del.icio.us
  • TwitThis
  • Live
  • Postoje tek Ngjarjet
  • StumbleUpon
  • Technorati

Komentoni