Home » Liga e Kampionëve » Barca i afrohet gjysmëfinales

Barca i afrohet gjysmëfinales

Barcelona ka dalë fituese e përballjes së parë çerekfinale të Ligës së Kampionëve, duke e mposhtur Shakhtar Donetskin me rezultat 5-1.

Blaugranët arritën shumë shpejtë deri të goli i avantazhit, kur Andres Iniesta e mposhti portierin Pyatov (2’).

Mesfushori spanjoll ishte i përfshirë edhe në golin e dytë të vendasve, pasi që pasoi te Daniel Alves, i cili arriti të përvidhet brenda gjashtëmbëdhjetëmetërshit mysafir dhe të dyfishojë rezultatin (34’).

Me një krosim nga këndi, Xavi gjeti mbrojtësin Gerard Pique, i cili ngriti epërsinë në 3-0.

Yaroslav Rakytskyy ishte lojtari që festoi në Camp Nou pasi shënoi një gol (59’) për mysafirët, por festa e tij u ndërpre menjëherë nga Seydou Keita që shfrytëzoi pasimin e Leo Messit, për të shënuar golin e katërt të vendasve (60’).

Rezultatin përfundimtar të takimit e vendosi Xavi Hernandez (86’) për ta shokuar skuadrën mysafire.

Pas kësaj fitoreje, Barcelona gjendet vetëm 90 minuta larg gjysmëfinales.

 

Shpërndaje:
 • Postoje tek Kapsit
 • Bookmark tek RuajFaqet
 • Facebook
 • Digg
 • del.icio.us
 • TwitThis
 • Live
 • Postoje tek Ngjarjet
 • StumbleUpon
 • Technorati

1 Response to " Barca i afrohet gjysmëfinales "

 1. fabijani says:

  arlind ah ka me fitu reali ah barcelona ne lig te kampionve

Komentoni