Sporte Motorike

F1: Dueli Rosberg-Hamilton drejt “fotofinish”-it

17:43 / 21.11.2014
Nico Rosberg dhe Lewis Hamilton janë protagonistët më të mëdhenj të konferencës për shtyp përpara Çmimit të Madh të Abu Dhabit, garës së fundit të sezonit 2014 dhe që është... 
More »

Sporte Luftarake

Krasniqi uron Kosovën për anëtarësim në AIBA

10:59 / 17.11.2014
Krasniqi uron Kosovën për anëtarësim në AIBA
Krasniqi nëpërmjet një letre dërguar Federatës së Boksit të Kosovës, e ka uruar këtë të fundit dhe gjithë Kosovën për anëtarësim të plotë në AIBA. “Më lejoni t’u uroj... 
More »

Tenis

Maria Sharapova dhe Novak Djokovic kampion në Kinë

09:13 / 07.10.2014
Maria Sharapova në kategorinë e femrave dhe Novak Djokovic në të meshkujve, janë kampionët e këtij të turnet të mirënjohur, China Open. Tenistja ruse arriti të kurorëzohet me suksesin... 
More »

Atletikë & Olimpiadë

Atifete Jahjaga: Anëtarësimi në KON, hap drejt ndërkombëtarizimit të sportit

23:23 / 29.10.2014
Presidentja e Republikës së Kosovës, Atifete Jahjaga, priti sot në takim një delegacion të Komitetit Olimpik të Kosovës, të udhëhequr nga kryetari i Komitetit, Besim Hasani. Presidentja... 
More »

Hendboll

Hendbolli nis me 13 shtator

12:09 / 31.07.2014
Drejtuesit e hendbollit kosovar morën vendim që edicioni i ri në elitën e hendbollit tonë në konkurrencën e meshkujve të fillojë më 13 shtator, kurse në atë të femrave më 20 shtator. Bordi... 
More »

Euro 2016

Gianni De Biasi : Nëse UEFA na jep 3 pikët, ja çfarë do të ndodhte

16:33 / 21.11.2014
Trajneri i Kombëtares së Shqipërisë, Gianni De Biasi, ka prekur sërish temën mbi incidentin e 14 tetorit në Serbi- Shqipëri. Për italianin është shumë e rëndësishme që UEFA (Komisioni... 
More »