Sporte Motorike

Valentino Rossi mbretëron në Australi pas 10 vjetësh

09:39 / 21.10.2014
Një garë për t’u harruar e skuadrës Honda me Pedrosan që u tërhoq pas kontaktit me Ianonnen, ndërsa Marquez nuk arriti ta mbante motorin në pistë. Valentino Rossi rikthehet te fitorja... 
More »

Sporte Luftarake

Arnold Gjergjaj: Tani dua të bëhem kampion bote

13:45 / 07.10.2014
Arnold Gjergjaj: Tani dua të bëhem kampion bote
Menjëherë pas mbarimit të luftës për titullin evropian të boksit në kategorinë EBU-EE, shqiptaro-zvicerani Arnold Gjergjaj deklaroi për albinfo.ch se ëndrra e tij e radhës është... 
More »

Tenis

Maria Sharapova dhe Novak Djokovic kampion në Kinë

09:13 / 07.10.2014
Maria Sharapova në kategorinë e femrave dhe Novak Djokovic në të meshkujve, janë kampionët e këtij të turnet të mirënjohur, China Open. Tenistja ruse arriti të kurorëzohet me suksesin... 
More »

Atletikë & Olimpiadë

Atifete Jahjaga: Anëtarësimi në KON, hap drejt ndërkombëtarizimit të sportit

23:23 / 29.10.2014
Presidentja e Republikës së Kosovës, Atifete Jahjaga, priti sot në takim një delegacion të Komitetit Olimpik të Kosovës, të udhëhequr nga kryetari i Komitetit, Besim Hasani. Presidentja... 
More »

Hendboll

Hendbolli nis me 13 shtator

12:09 / 31.07.2014
Drejtuesit e hendbollit kosovar morën vendim që edicioni i ri në elitën e hendbollit tonë në konkurrencën e meshkujve të fillojë më 13 shtator, kurse në atë të femrave më 20 shtator. Bordi... 
More »

Euro 2016

Lorik Cana: Huliganin serb do ta qëlloj sërish po tentoi të gjuajë shokët e mi

11:14 / 30.10.2014
Mesfushori kuqezi Lorik Cana nuk është penduar për asnjë nga veprimet e bëra në stadiumin e Partizanit në Beogradit. Ai iu vërsul tifozit serb që qëlloi me karrige plastike Bekim Balajn... 
More »